Про це 24 Каналу розповів заступник начальника штабу ВМС України у 2004 – 2020 роках та військовий експерт Андрій Риженко. Слабке місце російських кораблів – двигуни, для ремонту яких треба справжні підприємства та спеціалісти.

Дивіться також Не до порівняння: росіяни космічними темпами втрачають техніку з екіпажами

Слабке місце російських кораблів

Час від часу російські кораблі виходять з ладу через атаки, зокрема, морськими дронами. Для їхнього ремонту окупантам треба оригінальні запчастини від виробника, які вони закуповували за кордоном.

"Слабке місце їхніх кораблів – двигуни. Для маленьких кораблів вони їх купували у Німеччині. Для великих – в Україні. Зараз і там, і там доступ перекритий. Щось вони намагалися купувати в Китаю та робити самостійно. Можливо, невеликі деталі вони зможуть друкувати, але не знаю чи врятує це їх. Швидше за все – це медійний хід, аби показати технології", – пояснив військовий експерт.

Андрій Риженко про проблеми росіян з військовою технікою: дивитись відео

Зокрема, 3D-технології навряд чи врятують і горезвісний десантний корабель окупантів "Оленегорський горняк". Нагадаємо, що на початку серпня його уразив морський дрон. Внаслідок цього сталися серйозні пощкодження корабля. Росіяни ледь змоги його відбуксирувати до узбережжя. Експерти припускають малу ймовірність повернення корабля у флот.

Проблема з "Оленегорським горняком", якщо там серйозне ураження двигунів, то вони вироблялися в Польщі і зараз їх неможливо отримати. Плюс там багато інших складових: еклектичні станції, кабельтраси, важливі інші агрегати. Для них принтер не потягне,
– резюмував Риженко.

Росіяни втрачають техніку: основні новини

  • "Оленегорський горняк" фактично удвічі пережив свій реальний термін експлуатації. Після атаки він найбільше пошкоджений всередині. Його відновлення росіянам обійдеться дуже дорого.
  • Проблеми в росіян з технікою не лише на воді. Експерти підрахували, що від 2022 року окупанти втратили майже половину свого танкового парку. Вони не можуть виготовляти нову техніку у достатній кількості і навіть правильно зберігати її для продовження експлуатації.
  • Тим часом українські захисники успішно ліквідовують й повітряні ворожі цілі. 17 серпня стало відомо, що вони змогли "приземлити" дороговартісний ворожий гелікоптер Ка-52. Це сталося під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку.