Депутати пропонують законопроєктом №3084 встановити, що відповідно до статті 10 Конституції, в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови нацменшин України.

Читайте також: "Слуга народу" ініціювала дискусію щодо мовного закону: що про це відомо

У пояснювальній записці нардепи вказують, що оскільки в регламенті Ради встановлено, що мовою роботи парламенту є державна мова, то в регламенті не реалізовані конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської та інших мов нацменшин України.

У запропонованих змінах мовиться про те, що нардепи та інші особи, на яких не поширюється дія закону "Про державну службу", на пленарних засіданнях парламенту, парламентських слуханнях, в роботі органів Ради можуть використовувати для всіх видів виступів мови нацменшин України.

У такому разі, за потреби, Апарат Ради мав би забезпечувати переклад з мов нацменшин на державну мову і навпаки, пропонується в документі.

У законопроєкті мовиться і про те, що мовою роботи посадовців Ради, на яких поширюється дія закону "Про державну службу", є державна мова.

російська мова у роботі Ради законопроєкт Бужанський Волошин
Законопроєкт про російську мову в роботі Ради

законопроєкт російська мова в роботі Верховної Ради

Законопроєкт про російську мову в роботі Ради

До слова, у грудні Бужанський вніс у Раду законопроєкт про скасування мовного закону, ухваленого навесні 2019 року. Свою ініціативу пояснив тим, що документ начебто завдає шкоди Україні і спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, передусім, російської.

Читайте також: Українська для комедій, а не мелодрам: поліція порушила справу проти продюсерки "1+1"

А Волошин відзначився тим, що на початку роботи нової Ради, у серпні 2019 року, йому вимкнули мікрофон під час виступу в Раді через перехід нардепа на російську мову.

Нагадаємо про вимоги чинного закону про мову в Україні:

закон про державну мову в Україні вимоги закону покарання
Що передбачає закон про державну українську мову / Інфографіка 24 каналу