Про це 24 Каналу сказав військовий експерт, фахівець у галузі ППО Андрій Крамаров. За його словами, виникає питання, чому цього не було зроблено країною, яка межує з державою, де нині триває війна та відбуваються постійні масовані обстріли.
Зверніть увагу Це виклик НАТО, – Зеленський про російські ракети у просторі Молдови та Румунії
Які можливості ППО Молдови та Румунії
Крамаров вважає позицію Молдови досить незрозумілою. Водночас він не береться оцінювати якість протиповітряної оборони цієї країни, адже не відомі її можливості щодо збиття ракет.
Стосовно ж Румунії, то, за словами фахівця у галузі ППО, на її території розміщені два дивізіони ЗРК Patriot – один, власне, румунський та ще один дивізіон НАТО. Тому Румунія має ресурси, аби знищувати такі цілі.
Чи мають Румунія та Молдова ресурси, щоб збивати ракети в своєму повітряному просторі: дивіться відео
Питання – чому сили ППО Румунії не уразили ракету
Проліт тієї ракети, зауважив військовий експерт, здійснювався по досить невеликому коридору. Проте, якщо комплексу Patriot контролювати цю ціль, то він би захопив її ще на території Молдови, повністю провів би й чітко над територією Румунії ракета була би повністю уражена.
Питання, чому цього не зроблено – до оборонного відомства Румунії чи взагалі НАТО,
– наголосив Крамаров.
Тобто, резюмував він, постає питання, чому цього не було зроблено країною, яка межує з державою, де нині триває війна та відбуваються постійні масовані обстріли, й чому сили ППО Румунії під час таких ракетних атак не перебувають у повній бойовій готовності та на бойовому чергуванні.
Проліт російської ракети над Румунією і Молдовою: головне
- Росія масовано атакувала Україну ракетами 10 лютого. Як повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, ворожі "Калібри" перетнули повітряний простір Румунії, яка є членом НАТО.
- Міністерство оборони Молдови підтвердило, що російська ракета була на території їхньої країни. Оборонне відомство додало, що у співпраці з відповідальними структурами уважно стежить за ситуацією в регіоні та рішуче засуджує порушення повітряного простору Молдови.
- У Міноборони Румунії заявили, що не підтверджують інформацію про російську ракету над своєю територією. Там зазначили, що найближча точка траєкторії цілі до повітряного простору Румунії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордон.
- Речниця генсека НАТО Єнса Столтенберга своєю чергою вирішила послатися на заяву Міноборони Румунії. Тобто Альянс поділяє позицію про те, що жодних ракет у повітряному просторі країни нібито не було.