Про це ексгенпрокурор Руслан Рябошка заявив в ефірі 24 каналу та розповів, як зупинити атаки та які можуть бути наслідки.

Цікаво Атаки на НАБУ та САП: реальні загрози та різка реакція світу

Хто атакує антикорупційні органи

1. Українська влада

Рябошапка пояснив, що великою причиною атак є саме бажання влади мати під своїм контролем антикорупційні органи. Саме тому у Раді намагаються створити "зручну" комісію з відбору нового керівника САП.

"Якщо це вдасться і будуть керовані керівники НАБУ і САП – це означає, що вся антикорупційна інфраструктура буде в руках влади", – зауважив Рябошапка.

2. Олігархи та інші впливові люди

За словами Рябошапки, існують люди, які можуть домовитись і з іншими органами кримінальної юстиції, і з іншими судами. Однак їм цього мало. Зокрема, серед таких людей є олігархи та інші впливові особи.

"Вони не можуть домовитись з НАБУ і Антикорупційним судом – від них (цих відомств – 24 канал) є загроза для них", – запевнив Рябошапка.

3. Проросійські сили

Він зауважив, що дуже важливою у цій історії є Російська Федерація та "її посіпаки в Україні". "Вони є авторами конституційних подань і вони сильно медійно атакують антикорупційні органи", – наголосив ексгенпрокурор. Як ствердив Рябошапка, вони знають, що ці атаки можуть призвести до розриву відносин з Заходом, що послабить Україну. Саме цього і хоче Росія і її представники в Україні.

Які можуть бути наслідки

Рябошапка сказав, що такі атаки можуть спровокувати протести у суспільстві.

Ми пам'ятаємо 2013 рік. Протести. Вони стосувалися і європейського вибору, і небажання громадян миритися з корупцією. Я хвилююсь за це, але наслідки можуть бути схожими. Я хвилююсь, що можуть бути масові протести,
– зауважив Рябошапка.

Він пояснив, що протести знову можуть виникнути, адже люди не погодяться з тим, що Україна повертає з європейського шляху. Рябошапка додав, що відносини з міжнародними партнерами теж погіршаться.

Детально ЄС готовий дати Україні кредит на 1,2 мільярда євро, але має умови

Як зупинити атаки

Рябошапка додав, що необхідно намагатись зупинити ці атаки, а не опускати руки. Він наголосив, що для цього потрібно:

  • розширювати підтримку громадськості, як це було у Румунії, коли люди стали на захист антикорупційної прокуратури;
  • продовжувати працювати з західними партнерами, адже "їх аргументи щодо санкцій персонально щодо українських і не українських чиновників є корисними – такі дії можуть зупинити людей, які руйнують те, що українці робили такими важкими зусиллями".

На запитання про те, чи повернеться він у політику, Рябошапка відповів: "Всьому свій час, життя покаже".