Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що Росія суттєво ослабла упродовж повномасштабної війни проти України. Цим зараз користається Китай.

Дивіться також Дірявий санкційний мішок: що має зробити Захід, аби зупинити Росію

Які плани має Китай

Як наголосив Тизенгаузен, Китай намагається створити на противагу "Великій сімці" своє угруповання держав. І БРІКС має стати певною базою для цього. Раніше Росія вважала, що саме вона є головною в цій організації.

Вже навіть нові заявки туди є. Планує вступити Аргентина та ще низка держав. Китай створює на противагу Заходу свою досить потужну систему. Я б цю історію не недооцінював би,
– зауважив Тизенгаузен.

Світ поступово поляризується. Автократичні та близькі до них режими намагаються об'єднатися. Ситуація видається досить серйозною.

Дивіться розмову з Борисом Тизенгаузеном на ютубі 24 Каналу

Глава Китаю Сі Цзіньпінь усвідомлює, що може планувати свою політику вже не від виборів до виборів, а десятиліттями. Це наштовхує на те, що Пекін спробує розв'язати проблему з Тайванем, що здатне спровокувати серйозний світовий конфлікт.

Мені здається, що Захід недооцінює загрозу формування нової коаліції разом з Китаєм. А Росія, увійшовши в цю орбіту, отримає певне "покровительство". Вона навіть вже його отримала. Скільки б протягнула Росія, якби не продаж енергоресурсів до Індії та Китаю?
– розповів Тизенгаузен.

Новий саміт БРІКС: коротко