Коротка біографія Сергія Дейнека
До призначення на посаду голови Держприкордонслужби (остання посада, яку обіймав Дейнеко) був заступником директора Департаменту оперативної діяльності в Адміністрації ДПСУ. До цього у 2010 році Дейнеко став начальником Луганського прикордонного загону.
Зверніть увагу! Як починався штурм прикордонного загону в Луганську 2014 року: приголомшливі спогади полковника Дейнеки
Після початку російської агресії на Донбасі в червні 2014 року на Луганську прикордонну базу напали бойовики. Дейнеко брав участь в її обороні.
Як він згодом згадував, перша атака з боку найманців тривала близько 40 хвилин, а після втрат ті вирішили відступити. Загалом українські воїни тримали оборону упродовж трьох днів. Під час наступів бойовики зазнавали шалених втрат.
У 2014 році Дейнеку нагородили орденом Богдана Хмельницького II ступеня за особисту мужність і героїзм.
Бій луганського прикордонного загону: що про це відомо
2 червня 2014 року рано-вранці проросійські бойовики з великою перевагою в кількості бійців почали масований штурм будівель на Луганщині. Кількасот нападників розстрілювали Луганський прикордонний загін із великокаліберних кулеметів, автоматів, стрільці з гранатометами засіли на дахах багатоповерхівок.
Після паузи українським прикордонникам запропонували здатися. Тодішній командир загону Дейнеко розповідав, що на нараді озвучили пропозицію вільно вийти тим, хто хоче цього, але всі прикордонники залишилися на своїх бойових позиціях.
За кілька годин бойовики спалили всі авто навколо частини, потім підірвали цистерну з пальним. У першу добу прикордонники зазнали суттєвих втрат: 8 з них зазнали поранень, 4 – важкі та на все життя отримали інвалідність. Водночас загинули 20 проросійських бойовиків.
Ще одне призначення від Зеленського: Микола Балан став командувачем Нацгвардії України
Дивіться відео мінометного обстрілу бойовиками Луганського прикордонного загону:
Прикордонники готувалися до багатоденної облоги, але наказ з Києва все змінив – треба було відступати, однак бійці виконали наказ без втрат на виході. Дейнеко вважає ту операцію чи не найкращою у своєму житті.
Робота Дейнека в Західній Україні
Після Луганщини Дейнеко очолив Західне регіональне управління ДПСУ. На керівні посади сюди він призначив своїх людей. До прикладу, керівником Чопського прикордонного загону став полковник Гавел – у минулому начальник штабу Луганського прикордонного загону. А керівником оперативно-пошукового відділу став полковник Цяцькун, який раніше керував цією ж роботою під начальством Дейнека на Луганщині.
Цікаво! Хто такий Владислав Бухарєв, голова Служби зовнішньої розвідки
Робота поза Держприкордонслужбою
Поза Держприкордонслужбою Дейнеко перебував протягом 4 років. Весь цей час він боровся проти свого, як він вважав, незаконного звільнення та через політичні платформи намагався зводити рахунки з п’ятим президентом Петром Порошенком.
Чумак Дейнека Тимошенко
За роки правління останнього Дейнеко змінив відразу кілька політичних сил. Починав як активний член громадського руху "Хвиля" Віктора Чумака. Протягом близько півтора року екс-прикордонник активно підтримував фактично всі ініціативи народного депутата, перетворивши свою особисту Facebook-сторінку в рупор партії.
Проте, коли Чумак став частиною команди Анатолія Гриценка, Дейнеко відколовся та приєднався до Юлії Тимошенко. Але тільки-но вона програла вибори, Дейнеко змінив свої політичні переконання та став апологетом ідей нового президента Володимира Зеленського.
Читайте також: Призначення Зеленського не припиняють розчаровувати
Гроші та майно Дейнека
Особисто Дейнеко не має у власності жодної нерухомості. Але на його сина оформлено квартиру в Умані площею 31 квадратний метр. Дейнеко тільки користується (орендує) квартирою в Києві на 91 квадратний метр. Разом з дружиною він володіє двома автомобілями: Nissan X-TRAIL 2012 року випуску та Nissan X-Trail 2017 року випуску.
Щодо доходів, то Дейнеко вказав, що разом з дружиною отримав 780 тисяч гривень від продажу рухомого майна. На банківських рахунках він зберігає 97 тисяч 689 гривень, 10 тисяч доларів і 3 тисячі євро. Дружина – 201 тисячу 826 гривень та 7 тисяч доларів.