Раніше 24 канал повідомляв, що у Бердянську у подвір’ї власного будинку застрелили місцевого активіста Віталія Олешка з позивним "Сармат".

Читайте також: Вбили Віталія Олешка "Сармата": що про нього відомо

За словами колишнього бійця батальйону "Донбас" Євгена Шевченка, вбивство замовив нині народний депутат Олександр Пономарьов.

Шевченко, Донбас, Сармат, Олешко, вбивство, Бердянск, Пономарьов

Як пише журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook, у "Сармата” та Пономарьова був давній конфлікт.

"Я зустрічався з Віталієм три місяці тому у Бердянську. Він був небайдужою людиною. Він усім розповідав про свій конфлікт з місцевим олігархом Олександром Пономарьовим, власником "Російсько-українського науково-виробничого підприємства "Агрінол". Пономарьов і "Агрінол" контролюють Бердянськ, вони контролюють всю владу, і очевидно, він має зв'язки у кримінальному світі", – зауважив він.

Як підкреслює журналіст, Бердянськ – маленьке місто, і тих, хто намагається виступати проти влади – одиниці, і Олешко був одним із найактивніших і зухвалих.

"Сам Пономарьов зараз – народний депутат в групі "Воля народу", а колишній директор "Агрінол" і його друг Сергій Валентіров – депутат від БПП. Тому Пономарьову та Валентірову все сходить з рук і навіть те, що через постачання неякісного масла з боку "Агрінол" було виведено з ладу танки 17-ї танкової бригади", – додав Бутусов.

Водночас представник ЗМІ зазначає, що версію замовлення вбивства Пономарьовим або близьких до нього кримінальних структур, які могли в інтересах олігарха усунути одного з небагатьох його публічних опонентів, відкидати не слід і вона має розглядатися як основна.

Також він звернув увагу на "зухвалість і публічність вбивства – вбивця не боявся, що його зловлять, він хотів, щоб вбивство було демонстративним".

Велика проблема розслідування – місцеві правоохоронні органи перебувають під сильним тиском з боку Пономарьова, які має глибокі зв'язки та вплив на прокуратуру, а також поліцію. Так що, справа честі не тільки правоохоронців, але і всього українського суспільства забезпечити максимальний резонанс. Провести розслідування та покарати бердянську мафію, а також її ватажків без громадського тиску держава не зможе. Вбивство Віталія Олешко показало, що в Бердянську відбувається мафіозне свавілля, і смичка криміналу зі структурами влади,
– підсумував Бутусов.

Нагадаємо, також 31 липня у Херсоні невідомий облив кислотою працівницю міської ради Катерину Гандзюк, внаслідок чого жінку із серйозними опіками госпіталізували.