Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. На його думку, цим наказом Шойгу проявив слабкість і в перспективі може втратити свою посаду.
Дивіться також Росія завдала ракетного удару по Кривому Розі: все, що відомо про цинічний обстріл
Дурний крок Шойгу
Боротьба за вплив на російську армію між ПВК "Вагнер" та російським міністерством оборони триває вже не перший місяць. Зараз ми спостерігаємо новий виток цього протистояння.
Шейтельман наголосив, що з точки зору права підписаний Шойгу наказ поширюється виключно на підрозділи, підпорядковані Міноборони. Натомість ПВК "Вагнер" підпорядковується безпосередньо Путіну, тож у Пригожина є всі підстави проігнорувати вимогу міністра.
Для того, щоб цей наказ розповсюджувався на всі підрозділи та всіх громадян Росії, його мав би підписати президент. Імовірно, саме такого наказу і хотів добитися Шойгу. А коли йому це не вдалося, міністр оборони вирішив діяти самочинно.
Насправді підписання цього наказу – дурний крок з боку Шойгу. Цим він лише продемонстрував свою слабкість, і його суперник це розуміє,
– переконаний політтехнолог.
Михайло Шейтельман про конфлікт між Пригожиним та Шойгу: дивіться відео
Навіщо Пригожин пішов проти Шойгу
Бойовики ПВК "Вагнер" брали участь у повномасштабному вторгненні з перших днів війни. Влітку 2022 року вони були основною силою, яка штурмувала Попасну. А вже незабаром ПВК почала приймати до себе ув'язнених і взяла на себе зобов'язання захопити Бахмут.
Саме тоді Пригожин почав діяти публічно, ставши повноцінною політичною фігурою, впевнений Шейтельман.
Як і Путін, очільник "Вагнера" одержимий боротьбою за владу. Він не зупиниться ні перед чим на шляху до неї. Інакше б Пригожин продовжував спокійно жити на ті мільярди, які йому приносила його військова компанія, надаючи послуги в Африці.
"Боротьба за владу в російській армії буде лише загострюватися. На мою думку, Пригожин, найімовірніше, зможе "зжерти" Шойгу. Але чи зможе він здолати він інших посадовців – питання відкрите", – оцінив ситуацію Шейтельман.
Що відбувається в російській армії
- Наприкінці травня ПВК "Вагнер" оголосила про вихід із Бахмута. Після місяців кровопролитних боїв цей підрозділ втратив понад 20 тисяч особового складу. Саме під час боїв за Бахмут виникли перші серйозні конфлікти між найманцями Пригожина та кадровими військовими.
- Нещодавно до цих розборок приєднався чеченський узурпатор Рамзан Кадиров. Наближені до нього спецпризначенці почали активно критикувати Пригожина, а згодом – підтримали ініціативу Шойгу з підписанням договорів із міністерством оборони.
- Тим часом перспективи окупантів на фронті виглядають плачевно: за повідомленням ГУР, росіяни розглядають відступ до Криму як можливий сценарій продовження війни.