Він пригадав, що нардепи довго не могли прийняти "антиколомойський" проєкт. Відтак так буде і з цієї ініціативою. Про це Сергій Фурса розповів в ефірі програми "Є питання" на 24 каналі.

До теми Чи отримають брати Суркіси 10 мільярдів від "Приватбанку": держава підготувала кроки у відповідь

"Думаю, що це більш схоже на імітацію. Чесно кажучи, не вірю, що президент його підпише", – прокоментував він.

За його словами, в Україні потрібне системне рішення – це судова реформа. Вона є в меморандумі з МВФ, але влада не готова її приймати в такому вигляді.

Що відомо про 350 мільйонів доларів, які мають отримати Суркіси

Сергій Фурса пояснив, що згідно зі звітом КРУ, це був кредит "Приватбанку", виданий Суркісам. Він був не повернутий. І вони поклали його на депозит в "Приватбанку". Причому ставки за депозитом були вищі, ніж ставки за кредитом. Що є банківською аномалією, адже зазвичай має бути навпаки.

Вони кажуть: "В нас був депозит у "Приватбанку", але нам його не повернули. Нас визнали пов'язаними особами. Ці гроші наші, віддайте їх нам",
– зауважив інвестиційний банкір.

Він додав, що позиція Суркісів дуже проста, але вона не витримує критики. Зокрема, у звіті КРУ (Державна аудиторська служба – 24 канал) вказано, де Суркіси взяли ці гроші, щоб покласти їх на депозит.

"На жаль, український суд не хоче копати глибше. І він каже: "Справді були депозити. Давайте ми потім будемо розбиратися, а зараз – віддайте гроші", – розповів Сергій Фурса.

Справа Суркісів і "Приватбанку": що відомо

  • Печерський районний суд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного "Приватбанку". Головував на засіданні скандальний суддя Павло Вовк.
  • Суть позову – депозити на 250 мільйонів доларів та відсотки, які за ці гроші набігли від 2016 року, а це ще приблизно 100 мільйонів доларів.
  • Цьому передувало те, що 2016 році НБУ визнав Суркісів "інсайдерами "Приватбанку" (тобто, співвласниками), тому депозити братів конвертували у капітал банку, а сам банк в результаті націоналізації став державним.
  • 17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ, за яким родина Суркісів мала стосунок до "Приватбанку". Також суд скасував накази тимчасового адміністратора "Приватбанку", які стосувалися рахунків фізосіб.
  • Зрештою родина Суркісів, а також пов'язані з ними особи, подали 42 позови проти Національного банку України. Ці справи розглядають і розглядали як в українських, так і міжнародних судах.