Таку думку 24 Каналу висловив політолог Валерій Димов, зауваживши, що президент США хотів би зустрітися з Сі Цзіньпіном і заявляв про це публічно. До слова, зустріч країн "Великої двадцятки" відбудеться у Нью-Делі.

До теми З Путіним все ясно, а чому на саміт G20 не їде Сі Цзіньпін?

В Китаї нині серйозні економічні проблеми. Країна дуже залежить від зовнішніх ринків та участі в глобальних процесах. Драйвером китайської економіки була нерухомість. Однак з цим проблемно. Нині низький ріст китайської економіки. А це для Сі Цзіньпіна, вважає політолог, "смерті подібно".

Є такі речі, які показують, що Сі Цзіньпіну краще не поїхати, ніж показати, що він або в послабленій позиції, або не буде домовлятися в той час, коли Китай дуже сильно залежить від торгівлі з ЄС та США,
– наголосив Димов.

Чому глава КНР не їде на саміт G20: дивіться відео

Чи змінив Китай свою позицію щодо України

За даними Bloomberg, КНР пом'якшила свою позицію щодо війни Росії проти України. На думку політолога, позиція Китаю не стала проукраїнською.

До того ж ця країна ніколи жорстко не формулювала її, але й навіть не говорила про те, що ця війна – це російська агресія проти України. КНР це називала "конфліктом України" або "українською проблемою".

Так Китай був умовно "нейтральним", але ця "нейтральність" була проросійською. Нині навіть спецпредставник КНР у справах Євразії Лі Хуей уже не наполягає на так званому китайському "мирному плані", щоби Україна погодилася, зокрема, на замороження конфлікту й почала вести переговори.

"Зараз вони вже не наполягають, розуміючи, що Україна на це не піде. А наші європейські та американські союзники, партнери також на це не підуть. Тому просто вони припинили наполягати на цьому", – сказав Валерій Димов.

Тому, переконаний політолог, позиція Китаю просто стала менш наполегливою щодо проросійського "нейтралітету".

Саміт G20: що відомо

  • Країни "Великої двадцятки" зустрінуться в Індії 9 – 10 вересня. Захід також відвідають представники ОАЕ, Нідерландів, Маврикію, Нігерії, Оману та Бангладешу. Там буде ще Сінгапур, Єгипет та Іспанія.
  • На Захід запросили Владіміра Путіна, попри ордер від Міжнародного кримінального суду. Глава індійського МЗС зазначив, що саміт для обговорення проблем енергетики, постачання добрив та продовольства, а не майданчик типу Радбезу ООН.
  • Однак президент Росії туди не їде й навіть не планує звертатися до учасників заходу. За словами прессекретаря російського диктатора, "усю роботу" буде вести міністр закордонних справ країни-агресорки Сєргєй Лавров.
  • Україну на зустріч країн "Великої двадцятки" не запросили. Утім, держава над цим працює. Раніше заступник міністра закордонних справ України заявляв про те, що триває робота із союзниками.