Про це в ефірі 24 Каналу сказав президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов. Він зазначив, що усі ці візити топових чиновників можуть мати інший підтекст.
Дивіться також Головне результат: коли буде найвдаліший момент для розмови Сі Цзіньпіна із Зеленським
Вмовляння Сі Цзіньпіна
Чимало перших осіб країн світу вже відвідали Китай. Особливо після поїздки Сі Цзіньпіна до Росії, зазначив Артур Харитонов. На усіх зустрічах порушувалося питання війни Росії з Україною, особливо у випадку з українськими союзниками.
"Всі вони говорили, що Сі має подзвонити Володимиру Зеленському, прийняти українську формулу миру і відмовитися від так званого китайського "плану миру". Але результатів це не дало", – сказав спікер.
Артур Харитонов про результат перемовин Макрона та Сі Цзіньпіна: дивитись відео
Час на роздуми
З іншого боку ці візити – повторення "червоних ліній", виставлених США перед Сі Цзіньпінем. Вони нагадують китайському лідеру не постачати зброю Росії, не підтримувати її та не нападати на Тайвань тощо. В іншому випадку – будуть серйозні наслідки.
Зараз ми бачимо заяви політиків, які відвідали Пекін, що вони повезуть свої враження на саміт G7. Він відбудеться за декілька тижнів у травні й там ухвалюватимуться рішення. Ось цей час є у Сі Цзіньпіна на роздуми,
– сказав він.
Візит Еммануеля Макрона до Китаю: основне
- Президент Франції зустрівся з Сі Цзіньпінем у Китаї. Одне з головних питань – війна Росії з Україною. У перших заявах Макрон намагався пояснити, хто є головним агресором і переконати, що Китай може вплинути на Путіна. Сі Цзіньпін начебто погодився на співпрацю.
- Також порушувалося питання й щодо розміщення тактичної ядерної зброї Росією на території Білорусі. Макрон наголосив, аби Сі переконав Путіна дотримуватися міжнародних правил.
- Попри позитивні офіційні заяви щодо візиту Макрона до Пекіна, видання Politico пише, що французькому президенту не вдалося переконати Сі Цзіньпіна змінити свою позицію щодо війни в Україні.