Хто займе місце Яременка, "слуги народу" мають вирішити на засіданні фракції 11 листопада. Про це заявив голова фракції Давид Арахамія у коментарі "Українським новинам".

Дивіться також: Ганьба, Яременко, повії: український депутат набув насправді світової "слави" – огляд ЗМІ

У нас є трійка потенційних кандидатів. Я не буду вам казати, хто, з однієї причини – якщо людина потрапляє в трійку кандидатів, вона вже якось всередині підготувалася, а потім, якщо вона не виграла, вона дуже почуває себе погано,
– наголосив він.

Арахамія також додав, що ці народні депутати не здогадуються, що вони є кандидатами на посаду голови комітету

Відомо, що свого наступника рекомендуватиме сам Яременко. Засідання фракції і голосування за нового голову комітету має відбутися 11 листопада близько 18:30.

Водночас, на думку Арахамії, Яременко має піти з посади голови міжнародного комітету, але залишитися його членом через власний великий дипломатичний досвід.

Що відомо про скандал з Яременком?

  • 30 жовтня депутат листувався у парламенті з повіями, запитував їх про вартість послуг та скільки грошей на місяць їм потрібно.
  • Після того, як журналісти опублікували фото листування "слуги народу", Яременко заявив, що це провокація і звинуватив у всьому ЗМІ.
  • Через декілька годин він прибрав свій допис про провокації з фейсбука і написав там вибачення (у сім’ї, фракції та президента).
  • 31 жовтня Яременко виступив з трибуни парламенту та назвав кримінальним злочином те, що журналісти оприлюднили його приватне листування.
  • У "Слузі народу" спочатку заявили, що ніяк не каратимуть Яременка, але згодом Давид Арархамія назвав три виходи з ситуації: зняття його з посади глави комітету, виключення із фракції, зняття з Яременка депутатського мандата.
  • Врешті ввечері 1 листопада Яременко сам заявив про те, що складає повноваження глави парламентського комітету із зовнішньої політики.