Угруповання складається з близько 10 200 військовослужбовців. Про це розповів голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко в ефірі телемарафону, передає 24 канал.

До теми Білорусь тренується переходити на воєнний час: як готують військових

Чи може бути наступ з Білорусі

Розвідка, прикордонники, оперативно-розшукові підрозділи моніторять ситуацію на території Білорусі. За словами Дейнеко, їм допомагають "негласні помічники". Усі констатують, що "реальних можливостей", аби наступати, ворог не має.

Те угруповання, яке є у збройних сил Росії в Білорусі – це близько 10 200 військовослужбовців. Воно неспроможне виконати завдання щодо повторного наступу на територію нашої держави,
– наголосив глава ДПСУ.

Білорусь та Росія можуть нагнітати ситуацію

Раніше речник ДПСУ Андрій Демченко розповідав, що обстановка на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою, але напруженою. Він наголосив, що Білорусь підтримує Росію в її агресії. Пдрозділи їхніх військ перебувають на кордон, проте ні кількість, ні характер дій цих підрозділів не змінюється. Вони міняються на ротаційній основі.

Демченко так само наголосив, що формування, яке готове зараз здійснити напад з боку Білорусі – не помічають. Втім, Москва та Мінськ можуть навмисно робити акцент на цьому напрямку, нагнітаючи ситуацію. Нпші прикордонники наростили оборонні позиції, а роботи з інженерних укріплень тривають.

Що відомо про загрозу наступу з Білорусі

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що росіяни готують близько 200 тисяч нових солдатів, аби знову піти у наступ наступного року. Генерал не сумнівається, що окупанти знову спробують наступати на Київ, адже всі ворожі плани в лютому 2022 року провалилися.
  • Експерти не виключають ймовірності, що Білорусь може напряму взяти участь у війні. Зокрема, Лукашенко розпорядився про "раптову перевірку" військ до бойової готовності.
  • Військовослужбовці Білорусі тренуються переходити з мирного на воєнний час.