Президент України подякував своєму колезі зі США Джо Байдену. Очільник нашої держави підкреслив, що надання ще 4 HIMARS й іншого озброєння надзвичайно важливе для нас.

Читайте також Ракети дальністю до 300 кілометрів для HIMARS: у Байдена розповіли, чи готові їх надати Україні

Потужна зброя зберігає життя

Критично важлива потужна зброя дасть змогу зберегти життя наших воїнів і пришвидшить звільнення нашої землі від російського агресора. Ціную стратегічну дружбу між нашими народами. Разом до перемоги!,
– підкреслив Зеленський.

Україні потрібно ще більше зброї

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак підкреслив, що Україні необхідно щонайменше 50 HIMARS. І наша держава, наголошує він, робить все можливе для досягнення цієї цифри.

Також ЗСУ потребують сотні гаубиць М777 та авіації. Єрмак додав, що українські пілоти навчатимуться й опановуватимуть польоти на винищувачах з Заходу. Він зауважив, що в нинішніх умовах наші військові продемонстрували, що швидко опановують озброєння країн-членів НАТО.

Війна з росією сьогодні – це протистояння сучасної армії з прибульцями із минулого. Ефективність завжди перемагає кількість,
– додав Єрмак.

Глава ОП наголосив на тому, що сучасна тактика ведення війни демонструє всю силу ЗСУ. А надання зброї міжнародними партнерами сприяє пришвидшенню звільнення територій України.

Нагадаємо, що до нового пакета допомоги, яку Україна отримає від США, входить необхідне військове обладнання. Мовиться про:

  • 4 РСЗВ HIMARS,
  • 36 000 боєприпасів 105-міліметрового калібру,
  • командно-штабні машини,
  • протитанкову зброю,
  • 580 дронів Phoenix Ghost,
  • запчастини та інше приладдя.

У мережі поширюється інформація про те, що відповідна допомога обійшлась США у 270 мільйонів доларів. Але наразі ці відомості в Білому домі не підтвердили.

Ленд-ліз ще не починався

Зауважимо, що відповідна допомога входить до програми, запровадженої Джо Байденом у травні. Вона передбачає виділення на потреби України 40 мільярдів доларів. Левова частка цих коштів спрямована саме на військове забезпечення нашої держави.

Раніше у Пентагоні розповіли, яка сума з цих коштів залишилась на рахунку. Наразі мовиться про 6 мільярдів доларів. Їх необхідно буде освоїти до вересня. На цей місяць припадає закриття фінансового року. І лише після цього США почнуть надавати зброю у рамках ленд-лізу.

Варте уваги – у Бундестазі закликали Шольца перейти до прямих поставок зброї до України: дивіться відео