Коли заборонений в'їзд у Сполучені Штати Америки, але можна у ЄС, то це не проблема. Про це в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Варто прочитати Про наступного керівника НАБУ, судову реформу і справи Вовка: інтерв'ю з Ситником та Новіковим

За його словами, у Європейському Союзі можна за гроші знайти те саме, що й у США. Хотілося б, щоб ця історія була синхронізована.

Основна ціль – синхронізація санкцій

Шабунін пояснив, що в антикорупційній стратегії Білого дому, яку нещодавно опублікувала адміністрація Джо Байдена, є відповідний пункт.

"Татарови", "вовки" і компанія над ними кататимуться відпочивати у Ростов-на-Дону,
– сказав Шабунін.

Він наголосив, що одна із найголовніших цілей – це синхронізація санкцій. Водночас такий процес не є швидким. "Думаю, як мінімум рік, але ми туди прийдемо", – додав голова ЦПК.

Повний випуск інтерв'ю із Віталієм Шабуніним: дивіться відео

Що відомо про Вовка і Татарова

  • У 2019 році з'явилися записи з кабінету судді Окружного адміністративного суду Києва Вовка. На них він домовлявся про конкретні судові рішення.
  • Через так звані "плівки Вовка" йому оголосили про підозру, а пізніше – в розшук. За словами самого судді, він нібито не переховувався.
  • Наприкінці вересня скандального суддю оштрафували. Адже він не приходив на засідання Вищого антикорупційного суду. Тим часом в ОАСК вважали, що таке рішення – незаконне.
  • Татарова підозрюють в тому, що він завдав державі збитків у розмірі 81 мільйон гривень. Корупційний скандал набув розголосу.
  • Матеріали в його справі так і не передали до суду. У ЦПК вважають, що Ірина Венедіктова проігнорувала вимоги.
  • Андрій Єрмак наприкінці 2020 року позбавив Татарова частини повноважень. Володимир Зеленський заявив, що досі ці повноваження заступнику голови ОП не повертали.

Як Вовк допоміг Монічу очолити Раду суддів: дивіться відео