Таким чином, у конфлікті на Близькому Сході назріває ескалація, пише Tagesspiegel.
Читайте також: У мережі опублікували відео масових ракетних ударів із Сирії по позиціях Ізраїлю
Німецьке видання розмірковує, чи переросте протистояння між Ізраїлем та Іраном у відкриту війну. Так, міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман після авіаударів по військових об'єктах Ірану заявив, що "ізраїльські збройні сили практично повністю зруйнували іранську інфраструктуру в Сирії".
"Ми не хочемо захоплювати Сирію і втручатися в громадянську війну. Ми сподіваємося, що одного разу вони (іранський режим – "24") припинять говорити про знищення держави Ізраїль", – додав глава ізраїльського оборонного відомства.
На думку колишнього радника прем'єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу із боротьби з тероризмом Ніцана Нуріеля, "все залежить від Ірану, чи піде він на ескалацію військового протистояння і, наприклад, вирішить підключити "Хезболлу". Або ж він усвідомлює: йому ізраїльтянам протиставити нічого", – коментує експерт для газети.
Покидаючи ядерну угоду з Іраном і поновлюючи санкції проти цієї країни, Трамп фактично звільняє Тегеран від зобов'язань дотримуватися умов ядерних домовленостей. Доля угоди залежить тепер від іранців та європейців,
– зауважують автори статті.
Читайте також: Ізраїль знищив російський комплекс у Сирії: опубліковано відео
Натомість журналісти The Times вважають, що удари по Голанських висотах не повинні сприйматися як серйозна ескалація конфлікту між країнами, адже Іран обмежив свої атаки Голанськими висотами, а Ізраїль – Сирією, не чіпаючи шахтні пускові установки Ірану та "Хезболли" в Лівані.
Це дозволяє припустити, що в Ізраїлю, Ірану і в Росії існує розуміння того, як далеко можна дозволити зайти цьому конфлікту. Але це небезпечна еквілібристика, Ізраїль випробовує терпіння Путіна,
– застерігає британське видання.
Автори пубілкації нагадують, що Ліберман нещодавно попереджав, що Ізраїль знищить системи ПРО С-300, якщо Росія надасть їх режиму Башара Асада в Сирії і вони будуть використані проти Ізраїлю.
Тим часом ізраїльський прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу, який 9 травня із офіційним візитом відвідав Москву, у виступі перед своїм Кабінетом міністрів наступного дня стверджував, що йому вдалося переконати Володимира Путіна відкласти продаж сучасних видів озброєнь для Сирії, акцентує увагу The New York Times.
Читайте також: Ізраїль серйозно взявся за питання війни в Сирії
Нетаньягу вважає військовий потенціал Ірану в Сирії вразливим, він також думає, що може атакувати, а можливості Ірану завдати удар у відповідь ослаблені, оскільки Ізраїль частково знищив цей потенціал, тому Іран не зможе всерйоз відреагувати, не піддавши себе ризику,
– цитує NYT Офера Зальцберга, аналітика International Crisis Group.
Загалом здається, продовжує американська газета, що війна в Сирії добігає кінця, і, на думку деяких аналітиків, цілі Росії та Ірану, колишніх союзників, не збігаються: Москва віддає перевагу сильному централізованому управлінню в Сирії, натомість Тегеран хоче бачити слабкіший уряд, який дав би свободу дій військовим угрупуванням, які підтримує Іран.
Нагадаємо, у ніч на 10 травня іранські підрозділи із Сирії завдали масового ракетного удару по позиціях Ізраїлю на Голанських висотах (спірна територія), випустивши 20 ракет. У відповідь на такі дії Тель-Авів відповів одним зі своїх найпотужніших ударів з початку сирійського конфлікту у 2011 році.
Напередодні, 8 травня, глава Білого дому Дональд Трамп заявив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном та пообіцяв запровадити найвищий рівень санкцій проти Ірану.