"Щодо закону: на жаль, надважливі норми про збільшення кількості працівників та територіальних управлінь були виключені з першочергової версії закону. Ці норми створили б мінімально можливі умови для нормальної роботи слідчих підрозділів, адже наразі вони працюють на межі можливого. Коли одне теруправління охоплює 3-4-5 областей, на одного слідчого – по 100 проваджень, а обласних представництв немає", – написав Труба у своєму телеграм-каналі.

Читайте також: Замість Труби очолити ДБР може Трепак, – ЗМІ

Він також написав про здобутки ДБР з часу його створення.

"За рік – більше 30 тисяч кримінальних проваджень. Половина з них – по правоохоронцях. 150 – по високопосадовцях, включно з п’ятим Президентом України. Це стало основою для тих політичних процесів, які згодом відбулися", – написав директор ДБР.

Який закон схвалила Рада і чому Трубу звільнять

3 грудня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань" (№ 2116). Згідно з документом, чинного директора ДБР Трубу та його заступників звільнять. Усе тому, що керівників ДБР тепер обиратиме конкурсна комісія, до якої входитимуть 3 членів від парламенту, 3 – від президента, 2 – від уряду.

Крім того, закон передбачає, що для забезпечення безперервності та ефективності досудових розслідувань у справах Майдану слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені до ДБР, за їхньою згодою, без обов’язкового проведення конкурсу, але не пізніше 11 січня 2020 року.

Дізнайтеся про новий касетний скандал із записами з кабінету Труби