В ефірі 24 каналу грузинський політичний експерт Гела Васадзе підтвердив, що протести були масовим.

Важливо Ще одне гучне вигнання: Росію та Білорусь виключили з Енергетичної хартії

На його думку, вони вже впливають на політичну ситуацію в Грузії. Проте анонсувати революції чи майдан, він не став би.

Взагалі ні одна революція, ні один майдан не проходили, як щось анонсоване,
– зазначив Гела Васадзе.

Він розповів, що тиск з вулиці на владу є. При цьому народ вимагає тільки одне – виконати 12 пунктів, які вказав Європейський Союз. Це необхідно для того, щоб до кінця 2022 року отримати статус кандида в ЄС.

Гела Васадзе повідомив, що 11 пунктів цілком реально виконати. Незалежна судова система, незалежна виборча система – це те, що стосується прав людини.

"А от один пункт, а саме щодо деолігархізації, – фактично означає пропозицію до влади негайно піти", – додав грузинський політичний експерт.

Гела Васадзе про протести в Грузії: дивіться відео

Яка ситуація в Грузії щодо статусу кандидата в ЄС: останні новини

  • Грузії не надали статус кандидата на членство в Євросоюзі разом з Україною та Молдовою 23 червня. Та це невдовзі може статися, якщо країна зробить кілька важливих кроків.
  • Антиурядовий мітинг відбувся на наступний день після того, як ЄС рекомендував надати Україні та Молдові статус кандидатів на членство в ЄС, однак Грузії, яка також подала заявку – поки що відмовлено.
  • До учасників мітингу звернувся президент України Володимир Зеленський, появу на екрані якого зустріли оплесками. Глава держави підкреслив, що вірить у європейське майбутнє Грузії. Також до мітингувальників звернувся Давид Арахамія, який наголосив, що грузини, як і українці, не терпітимуть принижень і будуть захищати своє майбутнє.
  • У Грузії різко відреагували на рішення Єврокомісії не рекомендувати надати їхній країні статусу кандидата в ЄС. Там заявили, що очікували більшого, проте зупиняти євроінтеграційні реформи не будуть. Таку заяву зробив міністр закордонних справ країни Ілля Дарчіашвілі 17 червня.