Російську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Олександр Грушко. Головує на засіданні генеральний секретар Єнс Столтенберг, який і повідомив про старт перемовин.

Читайте також НАТО не збирається "повертати час назад" на вимогу Росії

У Брюсселі почалася Рада НАТО – Росія

Триває засідання Ради Альянс – Росія. Це своєчасна можливість для діалогу в критичний момент для європейської безпеки,
– написав генсек Альянсу.

Столтенберг наголосив, що коли напруга висока, то найважливіше сісти за один стіл та вирішувати проблеми.

Деталі перемовин Альянсу з Москвою

Окрім генсека НАТО, представника Росії, на зустрічі також присутні представники всіх 30 країн-членів блоку. США представляє заступниця держсекретаря Венді Шерман, яка вже брала участь у перемовинах з росіянами в Женеві.

Після зустрічі Столтенберг дасть пресконференцію.

Раніше Альянс оприлюднив у мережі відеоролик, в якому йдеться, що зустріч покликана сприяти вирішенню проблем європейської безпеки, особливо ситуації в та навколо України, а також скорочення військової активності, задля прозорості та зниження ризиків.

Після незаконної окупації Росією Криму у 2014 році та тривалої дестабілізації на сході України Альянс призупинив всю практичну співпрацю (з Росією – 24 канал), але залишився відкритим до діалогу,
– йдеться у ролику.

Нагадаємо, 10 січня пройшли перемовини щодо "гарантій безпеки" між США та Росією.

Перемовини США та Росії у Женеві: що відомо

До теми – про перемовини Росії та НАТО у WTF: дивіться відео

Текст допису Єнса Столтенберга:

Сьогодні триває засідання Ради НАТО – Росія. Це своєчасна можливість для діалогу в критичний момент для європейської безпеки. Коли напруга висока, найважливіше, щоб ми сідали за один стіл і вирішували наші проблеми.