Російську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Олександр Грушко. Головує на засіданні генеральний секретар Єнс Столтенберг, який і повідомив про старт перемовин.
Читайте також НАТО не збирається "повертати час назад" на вимогу Росії
У Брюсселі почалася Рада НАТО – Росія
Триває засідання Ради Альянс – Росія. Це своєчасна можливість для діалогу в критичний момент для європейської безпеки,
– написав генсек Альянсу.
Столтенберг наголосив, що коли напруга висока, то найважливіше сісти за один стіл та вирішувати проблеми.
Деталі перемовин Альянсу з Москвою
Окрім генсека НАТО, представника Росії, на зустрічі також присутні представники всіх 30 країн-членів блоку. США представляє заступниця держсекретаря Венді Шерман, яка вже брала участь у перемовинах з росіянами в Женеві.
Після зустрічі Столтенберг дасть пресконференцію.
Раніше Альянс оприлюднив у мережі відеоролик, в якому йдеться, що зустріч покликана сприяти вирішенню проблем європейської безпеки, особливо ситуації в та навколо України, а також скорочення військової активності, задля прозорості та зниження ризиків.
Після незаконної окупації Росією Криму у 2014 році та тривалої дестабілізації на сході України Альянс призупинив всю практичну співпрацю (з Росією – 24 канал), але залишився відкритим до діалогу,
– йдеться у ролику.
Нагадаємо, 10 січня пройшли перемовини щодо "гарантій безпеки" між США та Росією.
Перемовини США та Росії у Женеві: що відомо
- Росію на переговорах представляв заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков, США – заступниця держсекретаря Венді Шерман.
- Рябков заявив, що його країна нібито не планує нападати на Україну. Водночас вже через декілька хвилин він цинічно зауважив: "ризики військової конфронтації не варто недооцінювати".
- Натомість Шерман наголосила, що Вашингтон не дозволить нікому "закрити двері до НАТО" для будь-якої країни.
До теми – про перемовини Росії та НАТО у WTF: дивіться відео
Текст допису Єнса Столтенберга:
Сьогодні триває засідання Ради НАТО – Росія. Це своєчасна можливість для діалогу в критичний момент для європейської безпеки. Коли напруга висока, найважливіше, щоб ми сідали за один стіл і вирішували наші проблеми.