Коментар опублікувало посольство Росії в Лондоні.
Читайте також: "Ми знаємо, як вам боляче": міністр оборони Британії зустрівся із сім'ями полонених моряків
Так російське відомство зреагувало на зустріч міністра оборони Степана Полторака та держсекретаря з питань оборони Британії Гевіна Вільямсона. що відбулася під час візиту останнього в Одесу 21 грудня.
24 канал писав, що результатом двосторонніх перемовин стала домовленість між Україною та Британією про спільні дії в реформуванні ЗСУ та ВМС – перші британські військовослужбовці прибудуть до України вже в січні. Виконання низки завдань у межах попередніх домовленостей між країнами пришвидшили через агресивні дії Росії щодо України.
Російські дипломати вважають такі дії британського міністра "підбурюванням". За нагоди там згадали і дрони, через нещодавню появу яких над лондонським аеропортом довелося скасовувати рейси.
Не впоравшись із завданням ефективно нейтралізувати дрони над аеропортом Гатвік, схоже, Вільямсон зайнявся більш важливою справою – підбурюванням України до нових військових провокацій,
– заявляють у російському посольстві.
У відомстві також наголошують, що "сигнал в Росії отримали".
"Він полягає в тому, що на які безвідповідальні кроки не пішов би київський режим, британський уряд консерваторів буде завжди забезпечувати йому політичну та військову підтримку", – стверджують російські дипломати.
У Росії також переконані, що поїздка глави британського військового відомства виглядає "особливо показовою в умовах підготовки Порошенком військової акції 24-25 грудня".
Нагадаємо, корабель HMS Echo H87 Королівського військово-морського флоту Великої Британії 17 грудня увійшов до Чорного моря. Вже 19 грудня корабель пришвартувався в Одесі – він пробуде там кілька днів.
Якою була агресія Росії у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.
Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.
Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.
Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.