Організатори наголошують, що про військовополонених немає жодних звісток. Останній обмін був у червні.

Дивіться також Скільки людей вважаються зниклими безвісти в Україні через війну

Акція у Запоріжжі та Києві

У неділю 17 грудня в центрі Запоріжжя зібралися близько двох сотень рідних та близьких українських військовополонених, які обороняли Маріуполь. Вони утворили живий ланцюг та взяли до рук плакати з написами "Волю захисникам Маріуполя", "Save Azovstal", "Не мовчи – полон вбиває" та інші. Окрім цього вони скандували "Україна чекає героїв".

Ми благаємо весь світ, все суспільство, аби знайшли важелі і повернули наших хлопців. Рік тому я отримала від брата листа і все. На, жаль тиша. Буквально 3 місяці тому МКЧХ підтвердило, що він в полоні. Наразі нема жодної інформації,
– говорять родичі полонених.

Також перед будівлею Запорізької ОДА встановили інсталяцію у вигляді різдвяної ялинки з металу, обмотаної колючим дротом. Таким чином організатори хотіли нагадати, що деякі військові свята проведуть у російському полоні.

Акція рідних військовополонених у Запоріжжі / фото "Укрінформ"

Подібну акцію-нагадування про український військовополонених провели й у Києві.

Акція у Варшаві

Окрім цього й у Варшаві кілька десятків українців вийшли на акцію-нагадування про полонених. Вони так само тримали плакати, також фото та імена бранців Кремля з проханням до світу допомогти їх звільнити.

Родичі скаржаться, що про військовополонених немає жодної звістки і вони дізнаються про їх долю з російського телебачення. Наприклад, командиру оборонців Маріуполя – 27-річному Владиславу, суд "ДНР" виніс вирок. Він отримав 20 років в’язниці тільки за те, що захищав власну землю.

Останній раз він телефонував у вересні минулого року. Тоді він знаходився в Оленівці, повідомити, що після теракту з ним все добре, що він живий і всіх їх з Оленівки поперевозили. Після того він знаходився у Волгоградській області в СІЗО. З того часу не було жодної інформації, жодного дзвінка, жодного листа,
– розповідає дружина Владислава.

Організували відповідну акцію учасники громадської ініціативи "Євромайдан-Варшава". За їхніми даними, у російському полоні перебуває щонайменше 4337 осіб, у тому числі 763 цивільних. Активісти зазначають, що стан бранців критичний, вони втрачають від 10 до 30 кілограмів, декотрі повертаються додому у трунах.

Полонені українці

  • Росія та Україна фактично припинили обмін полоненими в тих обсягах, що були раніше – Москва заморозила процес. Київ готовий обмінювати російських полонених на українців, однак інша сторона не йде на зустріч. Цілком можливо, що таким чином вона намагається розхитати суспільство – це частина пропаганди.
  • Дмитро Лубінець наголошує, що у російському полоні для українців створені вкрай важкі умови. Один з український бранців менш ніж за пів року втратив 77 кілограмів ваги тіла. Україна не може встановити місцеперебування полонених, оскільки тим не дозволяють навіть писати листи.
  • Цілком ймовірно, що росіяни розуміють, що "влипли" – після звільнення бранців світу стане відомо про тортури та знущання з українців. генералітет боїться, що вони стануть міжнародними злочинцями і щодо них випишуть арешт. Саме тому вони не допускають великих обмінів.