Які труднощі виникли в окупантів та як ворожий командний центр керує військами на передовій – в етері 24 Каналу пояснив військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний.

Радимо прочитати Топитимуть російський флот і носії ядерки: для чого Україні літаки Super-Etendard від Аргентини

Проблема радіусом 100 кілометрів

За словами військового експерта, російський командний центр може керувати військами на фронті кількома методами:

  • супутниковий зв'язок. Замість систем Starlink окупанти мають геостаціонарні супутники. Українська армія за допомогою РЕБ уже виводила їх з ладу;
  • кабельний зв'язок. Мовиться про оптоволоконний кабель, але це доволі дорого. Їх переважно використовують для стаціонарних пунктів;
  • радіорелейний зв'язок. Його застосовують, коли потрібно щось швидко розгорнути. Або ставиться на спеціальні вежі, але це знову-таки дорого та довго. Або використовується мобільна система, як-от Р-416ГМ. Вона під'їжджає, робить ретрансляцію, підіймається щогла з усіма антенами, які моментально починають працювати.

Росіяни розуміють, що зенітно-ракетний комплекс HIMARS б'є ракетою GMRLS до 85 кілометрів. Траплялися випадки, коли російські командні пункти були знищені за допомогою HIMARS на відстані 90 – 100 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Тому росіяни якнайдалі їх розташовують.

"І коли кажуть, що була знищена система Р-416ГМ, можемо з долею впевненості сказати, що на якійсь ділянці фронту війська на передовій залишилися без зв'язку з командуванням, яке приблизно за 100 кілометрів від лінії фронту", – наголосив Павло Нарожний.

Втрати ворога в техніці

  • У четвер, 13 червня, Служба безпеки України та Сили оборони уразили російську РЛС "Зоопарк" ворога за допомогою FPV-дронів. Одна радіолокаційна система ворога вартує 25 мільйонів доларів. Бійці поділилися відео зі знищенням радіолокаційної системи противника.
  • А вже вранці 12 червня рух "Атеш" здійснив успішну диверсію, знищивши станцію супутникового зв'язку Р-441 "Злива" в Московській області. Станція розміщувалася на території 584-го гвардійського зенітного ракетного полку у місті Клин.
  • Кількома днями раніше, 8 червня, українські військові знищили два російські винищувачі Су-57 під час атаки аеродрому "Актюбінськ". Росія намагалася вивести судна на постійне виробництво, проте ці терміни постійно переносили. Тому, кількість таких Су-57, мабуть, надто мала.