Міністерство охорони здоров'я анонсувало революцію в документообігу лікарень. Талони на прийом до лікаря, карти амбулаторного пацієнта, картки для студентів, вихованців дитсадків та школярів – щороку лікарі вручну заповнювали їх близько мільйона. Тепер усе буде онлайн. Щоправда, коли новація запрацює у всіх лікарнях невідомо.

Читайте також: Чому перекис водню не допомагає при пораненнях: пояснення МОЗ

І це лише статистичні талони, окрім них медики щодня заповнюють багато внутрішньої документації, про яку пацієнти навіть не здогадуються. Кажуть, клопотів поменшало після запровадження системи електронного запису до лікаря. Тож у перспективі – повний перехід на електронний документообіг.

Освоюємо нову методику роботи в комп'ютерних системах, наразі, не всім легко, бо є молоді лікарі, а є старшого віку,
– наголосив завідувач філії 4 ЦПМСД 1 Оболонського району Вікторія Цокало.

Доки у центрі первинної медико-санітарної допомоги Оболонського району електронну документацію тільки-но освоюють, у Київському дитячому діагностичному центрі нею давно користуються. Тут оцифрували 80% документації, зокрема, картки пацієнтів.

Лікареві не потрібно шукати записи в цій картці, які колись написали, де воно і коли було. Для тих чи певних нозологій можна не вписувати руками, а підтягувати симптоми,
– резюмував головний лікар Київського міського дитячого діагностичного центру Андрій Семиволос.

Проте із двох сотень лікувально-профілактичних закладів столиці, електронним документообігом користуються одиниці. Решта щодня від руки заповнюють стоси документів, які припадають пилом у шафах та на полицях.

Читайте також: Захворювання на грип в Україні: у МОЗ розповіли деталі поширення хвороби

У МОЗ нарешті переглянули доцільність кожного з них і скасували непотрібні. Серед таких: талони на прийом до лікаря, карти амбулаторного пацієнта, книги записів викликів лікарів додому і медичні картки для студентів, вихованців дитсадків та школярів. Усе це – внутрішня медична документація, яку не слід плутати із тією, яка зберігається у пацієнтів.

Сенс не в тому, щоб замість паперу зберігати інформацію в комп'ютері. Головне – щоб ці відомості були дійсно потрібними, орієнтовані на пацієнта, а не на органи, що перевіряють,
– зазначив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський.

Медогляди для дошкільнят та школярів не скасували, їм як і раніше видаватимуть стандартні довідки. Але персональні медичні дані не зберігатимуть у навчальних закладах, лише у лікарів та пацієнтів. І хоч наказ МОЗ набрав чинності 13 березня, скасовану документацію медики ще заповнюють. Кажуть, це як гальмівний шлях, потрібен час. А от деякі пацієнти до реформ у галузі медицини сприймають скептично. Серйозно зайнятись цим питанням обіцяють у профільному міністерстві, проте, скільки знадобиться часу – не відомо.