Очевидно, що Владіміру Путіну "домалюють" потрібні цифри для перемоги й змусять голосувати росіян "традиційними" методами. Утім, громадський діяч, письменник, публіцист Ростислав Мурзагулов розповів 24 Каналу, що під час виборів можливі сюрпризи, які можуть перешкодити кремлівському очільнику.

Цікаво "Путін хоче миру?" Чому країнам НАТО варто вже готуватися до війни

Як окупантів змушують голосувати на виборах

За інформацією Мурзагулова, з деяких регіонів Росії надходять дані, що там не буде електронного голосування на президентських виборах. Це говорить про самовпевненість виборчої системи, тому що електронна система дозволяє фальсифікувати будь-що та пояснити маніпуляції "дуже філігранним" методом.

Приміром, якийсь "незнайомець" порахував "поголовно", скільки народу прийшло на дільницю. Нехай 300 осіб, а в протоколі зазначено близько 1000 людей. У результаті дуже легко впіймати виборчу систему на брехні. І якщо масштабно ловитимуть, світова спільнота побачить, що вибори фейкові, президент нелегітимний та з ним як і раніше немає про що говорити.

Проте вони впевнені, що зберуть всіх на дільницях, приведуть палицями, пронумерують на заводах, а потім через QR-коди перевірять скільки народу було, а скільки ні. Можливо, такі технології будуть використовувати. Вони застосовувалися неодноразово, тому в них вірять,
– сказав публіцист.

Які несподіванки чекають на Путіна

Громадський діяч зазначив, що попри це, у Росії починають лунати антипутінські настрої. Зокрема, дружини мобілізованих уже вчетверте виходять на Червону площу та виступають проти глави Кремля.

Разом з російським опозиційним Фондом боротьби з корупцією (ФБК) заявили про запуск кампанії "Росія без Путіна" із закликом голосувати за будь-якого кандидата, окрім чинного президента Росії Володимира Путіна.

"Ядро" антипутінського протесту шириться. Це не тільки ліберальні люди у сережках та з бородою. Це вже той самий російський люд. Уявіть, скільки родичів у мобілізованих і тих, хто пройшов через цю війну, зрозуміли, що війна жахлива, огидна, неправдива та не має жодного героїзму. Багато можуть прийти й проголосувати "не так як потрібно",
– наголосив письменник.

Цілком імовірно, що вибори президента Росії пройдуть шорстко та з певними сюрпризами й результати можуть шокувати Владіміра Путіна.

Як працює електронна система голосування в Росії

Восени 2023 року російська влада запустила тестування електронної системи голосування напередодні президентських виборів 2024 року, щоб сприяти маніпуляціям з результатами на користь Владіміра Путіна.

Дистанційне електронне голосування також проводитимуть в анексованих Криму та Севастополі, де вже відбулися "тренування".

Це робиться для того, щоб перевірити систему дистанційного голосування, зібрати персональні дані для проведення масштабних фальсифікацій та заздалегідь підготувати населення.

У Росії зростає невдоволення напередодні президентських виборів

  • Владімір Путін оголосив про свою участь у виборах президента Росії у 2024 році 8 грудня після церемонії нагородження так званих "Героїв Росії". Це буде п'ятим терміном, на який балотуватиметься кремлівський глава. Стати кандидатом на посаду президента, Путіна буцім попросив російський бойовик Артем Жога та російський народ.
  • Представник ГУР МО України Вадим Скібіцький заявив, що в Росії зростає невдоволення війною. Так, рівень невдоволення російського населення примусовою мобілізацією зріс майже до 70%. Оскільки Росія намагається підтримувати рівень укомплектованості свого угруповання на рівні 92 – 95%, щоб зберігати темп наступу.
  • Результати телефонного опитування компанії "Російське поле" свідчать, що близько 48% росіян вважають, що Росії необхідно переходити до мирних переговорів, а 39% висловилися за продовження війни проти України.