Варто зазначити, що 30 грудня Сили оборони та безпеки вдарили саме по військових об'єктах у Бєлгороді. Руйнування цивільної інфраструктури було викликане непрофесійними діями російської ППО.

Дивіться також Російська ППО у Бєлгороді знову обстріляла "своїх": ракета влучила у дитячу кімнату

Реакція світу на ситуацію у Бєлгороді

У французькому МЗС наголосили, що перш за все існує держава-агресор – і це Росія. Вона тероризує населення шляхом навмисних ударів по цивільній інфраструктурі, порушуючи міжнародне гуманітарне право.

Франція зазначає, що Україна діє в порядку самооборони – відповідно до Статті 51 Статуту ООН. Росія може все зупинити – закінчити війну і залишити територію Україну.

Росія має можливість покласти край цьому конфлікту і людській трагедії, що його супроводжує, за яку вона несе повну відповідальність. Для цього вона повинна вивести всі свої війська з міжнародно визнаної території України,
– підкреслили в МЗС Франції.

Там додали, що це є необхідною умовою для відновлення міцного миру та збереження міжнародного порядку, заснованого на праві.

Вибухи у Бєлгороді: що відомо

  • Вдень 30 грудня у російському Бєлгороді пролунали вибухи. У спецслужбах уточнили, що українські сили вдарили по військових об'єктах в місті. "Бавовна" у Бєлгороді – це наслідки постійних обстрілів українських міст та їх мирних мешканців.
  • Відомо про понад сотню постраждалих внаслідок непрофесійних дій російської ППО в Бєлгороді. Російська влада заявила про 24 загиблих. Окупанти намагалися списати все саме на атаку українських спецслужб, однак насправді жертви стали наслідком саме дій російської армії.
  • Росія одразу ж цинічно ініціювала засідання Радбезу ООН щодо ситуації у Бєлгороді. Варто зазначити, що прямо операцією українських Сил Оборони окупанти випустили по Україні рекордну кількість ракет та "Шахедів". Чехія відмовилася бути присутньою на терміновому засіданні.