У новоствореному музеї поки що доступна лише інформація про злочини Росії в Криму. Найближчим часом туди мають внести інформацію й по окупованій території Донбасу.
Зверніть увагу Наша підтримка України непохитна, – Остін не сумнівається, що Росія почала війну на Донбасі
Мета створення музею
За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, Віртуальний музей російської агресії є частиною втілення стратегії з інформаційної безпеки, яку напередодні затвердили на засіданні РНБО. Цей ресурс, на думку Ткаченка, допоможе іноземним журналістам для висвітлення теми російської окупації. Для цього сайт працює і в англомовній версії.
Крім того, на думку міністра, злочини Росії мають отримати не лише кримінальну, а й історичну відповідальність. Це є одним із пріоритетних завдань нового музею.
Карта злочинів Росії в окупованому Криму / Скриншот з Віртуального музею
Поки що в музеї 20 експонатів – фото, відео, документи, судові справи, публікації незалежних ЗМІ та усні свідчення, які стосуються злочинної діяльності Росії на території окупованого півострова.
Цей проєкт збирає і наочно ілюструє факти порушень Росією територіальної цілісності нашої держави. Детально знайомить з 20 кейсами, пов’язаними з окупацією Криму: зникнення і викрадення людей, екологічні, воєнні та інші злочини, які скоювала РФ, починаючи з 2014-го року,
– розповів Ткаченко.
До роботи над створенням Віртуального музею російської агресії долучилися представники державної влади, правозахисні організації, юристи, журналісти та громадські активісти.
Російська агресія проти України: останні новини
- За даними української сторони, Росія розгорнула в окупованому Криму 39 потенційних носіїв ядерної зброї.
- Проросійські бойовики впродовж останніх декількох днів на Донбасі блокували спостерігачів місії ОБСЄ в окупованих Донецьку та Горлівці.
- Уранці 19 жовтня бойовики атакували українські позиції поблизу Авдіївки та Зайцевого. На щастя, втрат серед наших захисників немає.