Так, британські літаки Typhoon, які базуються на авіабазі Амарі в Естонії та винищувачі Gripens Шведських ВПС кілька разів за останню добу перехоплювали російські військові літаки поблизу повітряного простору НАТО. Цю інформацію підтвердили і в Міноборони Британії.

Дивіться також Росія продовжує перешкоджати зерновій угоді: розвідка Британії назвала стратегічну мету Кремля

Які літаки намагались перетнути повітряний простір альянсу

Російські літаки не відповідали міжнародним нормам, не змогли зв'язатися з відповідними регіонами польотної інформації (FIR), однак вони залишалися в міжнародному повітряному просторі та літали професійно,
– йдеться у повідомленні відомства.

Перше перехоплення літаків Іл-20 і Су-27 було здійснено в четвер, 8 червня. Однак зранку п'ятниці знову виникла необхідність підняти винищувачі через проліт російських Ан-12 і Ан-72, які прямували від материкової частини Росії до Калінінградської області.

Пізніше винищувачі британських і фінських сил знову отримали задачу перехопити росіян на Ту-22М і двох Су-30, які також летіли на над Фінською затокою та Балтійським морем.

Ба більше, згодом до британців приєдналися ВПС Фінляндії, щоб супроводжувати російські літаки через Фінську затоку, а пізніше їх передали ВПС Швеції.

"Португальські та румунські F-16, які базувалися на авіабазі Шяуляй у Литві, також були спрямовані для супроводу російських літаків, коли вони проходили далі на південь через зони польотів Латвії та Литви", – додали в британському міністерстві.

Попередні провокації Москви у повітрі

  • Наприкінці березня російський винищувач Су-27 спричинив аварію над акваторією Чорного моря за участі американського безпілотника MQ-9 Reaper.
  • Тоді у Вашингтоні прямо констатували, що російський пілот, який до цього причетний, є ідіотом, адже він пошкодив американський дрон, коли той перебував у міжнародному повітряному просторі.
  • Окрім того, у США неодноразово заявляли, що продовжуватимуть розвідувальні місії у цьому регіоні, попри інцидент зі збиттям MQ-9 Reaper, адже мають на це повне право.
  • Зокрема, представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі наголошував, що зіткнення дрона зі Су-27 не стане перешкодою для подальших польотів.