Можливий приїзд Ентоні Блінкена свідчить про бажання США краще дізнатись, які зараз першочергові потреби ЗСУ в межах контрнаступу. Такою думкою в ефірі 24 Каналу поділився політолог Ігор Рейтерович.

Дивіться також Риторика в США щодо контрнаступу змінилася після успіхів ЗСУ: із чим були пов'язані сумніви

Чого очікувати від імовірного візиту

Візит офіційно не анонсований, тож порядок денний невідомий. Однак можна припустити, що зустріч буде дуже приємною та продуктивною для України. Нагадаємо, що кожен візит держсекретаря США до Києва закінчувався оголошенням нового пакету військової допомоги.

Ми можемо очікувати на таку заяву і цього разу, тим паче є цілий перелік усього, що нам потрібно. Думаю, що важливість цього візиту і в оцінці ситуації на фронті на місці. Тобто він зможе поспілкуватись з нашим військово-політичним керівництвом,
– зауважив Ігор Рейтерович.

Звісно, Штати отримують певну інформацію, як від України, так і від власної розвідки. Однак зовсім інша справа – безпосередня розмова вже на українській території. Тут мовиться і про обговорення перспектив контрнаступу, і про необхідне озброєння, і про подальші плани.

"Блінкен тут виконує роль посередника. Пан Блінкен показав себе прибічником наданні України зброї, яка нам справді потрібна. Можливо, цей візит стане переломним. Пояснять, чого нам не вистачає у контексті контрнаступу", – наголосив політолог.

Очевидно, що Україна не може конкурувати з Росією в кількості мобілізованих, банально через велику різницю у кількості населення. Тож балансувати це можливо, наприклад, за допомогою надання Україні далекобійних ракет. Зокрема, подейкують, що саме Ентоні Блінкен є одним з лобістів надання нам ATACMS.

Тож не виключено, що почувши про потреби ЗСУ, так би мовити, з перших уст, Блінкен порушить це питання у Вашингтоні.

Ігор Рейтерович про візит Ентоні Блінкена до України: дивитись відео

США підтримують Україну: останні новини

  • У Сполучених Штатах готуються передати в Україну снаряди зі збідненим ураном. Принаймні про це стверджують ЗМІ. Відповідну заяву Вашингтон може зробити уже наступного тижня. Зауважимо, що обговорення передачі цих боєприпасів доволі дискусійне, адже вони несуть загрозу для цивільного населення.
  • Нещодавно також стало відомо, що США придбають для України ракети середньої дальності AMRAAM. Вони можуть вражати цілі на відстані до 180 кілометрів. Про точну кількість та терміни постачання поки інформації немає.
  • Вже у вересні до України прибудуть перші 10 танків Abrams. Полковник США Мартін О'Доннелл розповів, що українські військові уже пройшли відповідну підготовку на американських і німецьких полігонах. До слова, всього Україна має отримати 31 танк.