На сполох забили в Асоціації реінтеграції Криму. Там наголосили, що у такий спосіб окупанти не лише грубо порушують санкції ЄС, але й використовують водогін як "знаряддя екоциду та вчинення воєнних злочинів" на півострові.

Важливо Найгірший сценарій для кримчан: на півострові економлять воду для туристів

Що відомо про водогін окупантів

Насосні станції Бештерек – Зуйського водогону в основному складаються з насосів Siemens. Водогін має давати Сімферополю щоденно 20 тисяч кубометрів артезіанської води. Однак ця вода не піде на потреби населення.

Головною метою Бештерек – Зуйського водогону є забезпечення військових баз Росії у Криму як знаряддя її подальшої агресії та водночас сприяння злочинному переселенню у Сімферополь російських колонізаторів, для облаштування яких здійснюються відповідні умови,
– сказали правозахисники.

Асоціація реінтеграції Криму вже звернулася з офіційним листом до головної штаб-квартири Siemens в Мюнхені, до австрійської компанії Siemens, до її дочірнього підприємства в Києві та філії Siemens у Москві.

У листі вказано на використання російською окупаційною адміністрацією в Криму поставленого та обслуговуваного європейськими структурами обладнання Siemens порушує санкцій ЄС.

Проблеми з водою у Криму: головне

  • До окупації Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили.
  • Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
  • У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима привела до посухи, стверджують кримські вчені.
  • Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів по Північно-Кримському каналу відновляться тільки після деокупацію Криму.