Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь окреслив 24 Каналу стан ОПК Росії. Як відомо, майже третину нового бюджету країна-агресорка витрачатиме на війну.
Читайте також Пакетів на всіх вистачить: Путін наростив чисельність армії Росії ще на 170 тисяч солдатів
"Росія може нарощувати військовий потенціал – протягом 2022–2023 років вона отримала сотні мільярдів доларів за нафту й газ. Якщо це триватиме й у 2024-му, то з такими грошима Росія може зробити що завгодно", – констатував Самусь.
Залишається тільки сподіватись, що більшість цих грошей усе-таки розкрадуть. Але навіть їхніх залишків Росії вистачить, щоб купувати живу силу, а також озброєння й військову техніку через різні схеми.
Росія залежна від інших країн
"Російський ОПК не може самостійно задовольнити потреби збройних сил, особливо у високотехнологічних галузях. Наприклад, вони купують безпілотники в тому самому Ірані", – зазначив Самусь.
Оскільки країна-агресорка може нарощувати воєнний потенціал, Україні важливо досягти паритету. У цьому нам не обійтись без допомоги західних партнерів.
Військова допомога Україні: останні новини
- У Конгресі США тривають дебати щодо спільного пакета військової допомоги для України й Ізраїлю. Остаточне рішення можуть ухвалити до кінця поточного року.
- Україна має багато сподівань на саміт ЄС 14–15 грудня. Там розглядатимуть, зокрема, питання макрофінансової допомоги для Києва на 50 мільярдів євро. Однак Угорщина погрожує заблокувати це рішення.
- В уряді Болгарії переконані, що зможуть подолати вето президента Румена Радева на передачу 100 БТР Україні. Усе вирішить парламентська більшість.