Це 24 Каналу прокоментував російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін. За його словами, українсько-китайські відносини не можуть викликати ревнощів у США.

Дивіться також Вирішальна умова безпеки України: чи отримаємо членство в НАТО одразу після перемоги

"Я не думаю, що Китай суттєво впливатиме на вступ України в НАТО, тому що для Заходу не має значення його позиція в жодному вигляді, а відносини Києва й Пекіна не можуть викликати суттєвих ревнощів з боку Вашингтона чи Брюсселя", – сказав Фейгін.

Правозахисник додав, що допоки Україна не належить до західної коаліції, їй відпущено індульгенцію на "теплі" відносини з Китаєм.

Китай не зможе вплинути на вступ України в НАТО: дивіться відео

На думку Фейгіна, "сміливішим" видається президент Франції Еммануель Макрон, який літав у Пекін задля розв'язання економічних питань.

Чи змінить Україна вектор своєї зовнішньої політики

Політик зауважив, що українсько-китайські відносини можуть вплинути на закінчення війни, адже Пекін грає важливу роль для Росії. Але це не означає, що Україна змінить вектор зовнішньої політики, про що свідчить навіть історія з націоналізацією "Мотор Січі".

"Я думаю, що Київ не діятиме в багатовекторному форматі – і з Пекіном, і з Вашингтоном. Він прекрасно розуміє, хто давав зброю та гроші. Гра дипломатична буде, а стратегічного союзу не буде ніколи", – підсумував Фейгін.

Відносини України з Китаєм: останні новини

  • 26 квітня Володимир Зеленський поспілкувався з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Це була перша розмова між лідерами від початку повномасштабного вторгнення Росії. За словами глави держави, розмова була довгою та змістовною.
  • Після розмови Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського Китай призначив спеціального представника в Україні. Ним став колишній посол у Росії Лі Хуей.
  • Було оголошено про ознайомчий візит спеціального представника Китаю Лі Хуея до України 16 – 17 травня. Це потрібно для розуміння не лише офіційної позиції України й Заходу.