Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу, що НАТО може розглядати варіант вступу України в Альянс без майбутніх деокупованих територій. Однак поки ініціатива вступу залишається за нашою країною.

Дивіться також Не обов’язково вводити свої війська на фронт: як країни НАТО могли б вступити у війну в Україні

Які розглядають варіанти

За словами Рейтеровича, в Офісі Президента точно не розглядають варіант, коли б частина Україна вступила б у НАТО, а окуповані території ні. В України є чітке бачення – звільнення та деокупація всі територій, які були тимчасово захоплені Росією.

Однак такий варіант можуть розглядати наші партнери. Політолог наголосив, що через це не потрібно хвилюватись чи злитись, адже в країнах НАТО механізми прийняття рішень дуже відрізняється від України.

Там в основі є сценарний підхід. Вони повинні розглядати різноманітні варіанти сценаріїв, програми, тобто мати варіанти, як ситуація буде розвиватися залежно від тих чи інших обставин,
– зазначив Рейтерович.

Саме тому, на думку політолога, НАТО може розглядати варіант вступу більшої, не окупованої, території України в НАТО. Однак поки що – це лише один із сценаріїв, який не є пріоритетним.

Є стос сценаріїв і цей сценарій поки не лежить нагорі. Нагорі лежить інший – той, який узгоджений з Україною. Однак це не означає, що інший сценарій, про який ми згадували, може стати актуальним,
– зауважив Рейтерович.

Україна, на думку політолога, повинна бути готова до будь-яких варіантів, які можуть розглядати країни НАТО та мати свої сценарії, варіанти, які дозволять нашій країні підлаштуватись під будь-яку ситуацію та максимально відстояти свої національні інтереси.

Коли можуть обговорити вступ

Відбувається підготовка до саміту миру, де, за припущенням Рейтеровича, країни мали б узгодити мирний план.

"Візит Ентоні Блінкена з цим пов'язаний. Не тільки мовиться про якусь символічну підтримку на фоні активізації росіян в Харківській області", – додав політолог.

Вступ України в НАТО: що відомо

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг пояснив, що Україну досі не прийняли в Північноатлантичний альянс, бо для такого кроку потрібна не проста більшість, а згода усіх 32 союзників, якої поки немає. Він додав, що усі союзники погоджуються, що Україна в майбутньому стане членом НАТО, і що потрібно рухатися до цієї мети.
  • Володимир Зеленський заявив, що поки триває війна з Росією, сподіватись на вступ України в НАТО не варто. За словами Зеленського, окремі члени Північноатлантичного альянсу все ще відчувають ризик або ж скепсис стосовно приєднання нашої держави до НАТО.
  • Також президент України наголосив, що саміт у Вашингтоні може стати моментом сили для Альянсу або ні. Він додав, що саме там буде вирішено, чи буде можливість у ворога Альянсу накладати вето на посилення НАТО.