Експерт з ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков розповів 24 Каналу, що офіційної інформації щодо цього питання немає. Проте США за допомогою супутникової та агентурної розвідки контролюють ситуацію.

До теми Чому Путін заговорив про зміну ядерної доктрини Росії та куди веде "спіраль ескалації"

Навіть Кремль не знає

Від фахівців з ядерної зброї, які виїхали з Росії, надходить інформація, що навіть Кремль достеменно не знає, в якому стані перебуває російська ядерна зброя.

Щодо стратегічної ядерної зброї, то її, напевно, зберігають, оновлюють, проводять належні регламенти. Ця зброя, її матеріали "старіють", тому і потрібні такі роботи,
– зауважив експерт з ракетно-ядерного озброєння.

В якому ж стані перебуває тактична ядерна зброя в Росії, за його словами, взагалі нічого невідомо. Також немає інформації, чи зберігалась вона за належних умов. Вони є доволі жорсткими щодо тиску у сховищі, температури. Якщо вона коливалась у межах плюс – мінус 3 градуси, це може вплинути на боєздатність цієї зброї.

Що сталося з цією зброєю можуть показати тільки ядерні випробування. Проте росіяни не можуть їх провести: чи вони в них не виходять, чи вони побоюються.

До речі, результати підземних ядерних випробувань були б одразу відомі, тому що є засоби, які дозволяють їх відстежити. Якби було повітряне випробування, тоді б всі побачили його.

"Можливо результат цих випробувань буде таким негативним, що Росію зовсім перестануть боятися. Однак є факт: ядерних випробувань немає і наближення ядерної зброї до місць використання теж з боку росіян не спостерігається", – наголосив Олександр Кочетков.

Нагадаємо, що восени 2023 року Росія провела невдалі випробування носіїв ядерної зброї – ракет "Ярс" і "Булава". Зокрема ракета "Ярс" збилась з курсу.