В сьогоднішній ситуації всі сторони повинні працювати разом, аби знизити напруженість і стратегічні ризики. Про це заявила речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін під час брифінгу.
Читайте також Брязкав ядерною зброєю, щоб привернути увагу Заходу: в ISW проаналізували "послання" Путіна
Потрібно зберігати стриманість
Мао Нін нагадала, що в січні 2022 року лідери п’яти держав, які мають ядерну зброю, зробили спільну заяву про те, що ядерну війну неможливо виграти і не можна починати.
Китай завжди стверджував, що всі держави, які володіють ядерною зброєю, повинні дотримуватися концепції спільної безпеки, підтримувати глобальний стратегічний баланс і стабільність,
– додала вона.
У Китаї закликали всі сторони зберігати виваженість і стриманість та будувати збалансовану, ефективну і стійку архітектуру європейської безпеки через діалог та консультації.
Путін вчергове вдався до погроз ядерною зброєю
- 29 лютого Владімір Путін виступив з посланням Федеральним зборам. Під час свого виступу він зачепив також і питання відправки військ союзників в Україну. За його словами, наслідки "для можливих інтервентів будуть трагічними". Він знову вдався до погроз ядерною війною.
- Спікер Державного департаменту Сполучених Штатів Метью Міллер під час брифінгу заявив, що США вже попередили Росію про наслідки застосування ядерної зброї. За його словами, погрози з боку російського диктатора Володимира Путіна безвідповідальні.
- Міллер також зауважив, що подібні заяви з боку лідера держави з ядерною зброєю неприпустимі. Він додав, що раніше це питання з Росією уже обговорювали.
- Водночас в Єврокомісії вважають, що погрози Путіна застосувати ядерну зброю проти України та Заходу є частиною політичної кампанії перед президентськими виборами. Загалом виступ диктатора перед парламентом Росії є черговою брехнею для російського народу.