Що дасть виведення СІЗО за межі міст

Як підкреслив очільник Мін’юсту Денис Малюська, таким чином держава хоче заощадити кошти для поліпшення інфраструктури пенітенціарної системи. Про це міністр заявив у коментарі "Громадському".

Зверніть увагу Як реформуватимуть в’язниці в Україні: деталі від очільника Мін'юсту Малюськи

Малюська пояснив, що сьогодні СІЗО розміщуються здебільшого в центрі міст. Відповідно, вартість оренди земельних ділянок – велика.

Ми зараз розробляємо документи для того, щоб переносити їх за межі міст в обмін на будівництво нормальних належних споруд. Земельні ділянки в центрі міст ми будемо віддавати приватним інвесторам,
– підкреслив він.

Крім того, чиновник повідомив, що раніше презентовані платні камери найближчими місяцями мають запрацювати в усіх слідчих ізоляторах. А це, зі свого боку, також принесе додаткові кошти.

"Зараз в Києві відкрито чотири камери — двомісні, тримісні і чотиримісні. У планах — ми будемо їх збільшувати, дивитися за ціною. Якщо порівняти СІЗО та установи, куди люди прибувають після вироків — ситуація є зовсім різною. В слідчих ізоляторах – все набагато гірше. Хоча там перебувають невинуваті, а в тюрмах сидять ті, хто отримали вироки. Ми це будемо змінювати", – запевнив Малюська.

Водночас він наголосив, головна мета тюремної реформи – ресоціалізація колишніх в’язнів.

До теми У Київському СІЗО запрацювали платні камери: фото та ціни

Які заяви про українські в'язниці Малюська робив раніше

Зауважимо, що в грудні 2019 року Денис Малюська у коментарі 24 каналу заявляв, що третину з усіх українських в’язниць слід закрити, оскільки їх – забагато та вони не є заповненими.

За його словами,

  • частину закритих в'язниць передадуть на приватизацію,
  • частину – Збройним силам,
  • решту будуть консервувати.

Виручені кошти Мін’юст збирається витратити на покращення умов в’язнів.