Про це 24 Каналу розказав офіцер бригади "Азов" Сергій Ротчук "Джедай", зауваживши, що професійні військові мають бути дуже гнучкими та адаптуватися до тієї ситуації, у якій вони працюють. Інколи, якщо пораненого не можуть дістати та наблизити до лікарів, то до потенційного місця поранення наближають медиків.
Дивіться також Проривів у росіян не буде: полковник запасу спрогнозував найближчі місяці на фронті
"Ця історія працює доволі ефективно. Ми адаптуємо цю систему з метою покращення надання допомоги, але проблема доволі актуальна", – наголосив "Джедай".
Яке значення стабілізаційних пунктів
Нині не існує юридичного терміну "стабілізаційний пункт". Над цим активно працюють різні відомства. Цю проблему розв'язують. Однак, стабілізаційні пункти існують по факту та виконують дуже важливу функцію. За необхідності, там проводять навіть операції.
Це доволі критичний військовий інфраструктурний об'єкт. Вони функціонують доволі ефективно,
– сказав офіцер бригади "Азов".
До того ж нині розвивають концепцію сортування поранених, які перебувають дуже близько до лінії зіткнення, де відбувається надання допомоги та є фахівці.
"Люди часто без медичної освіти, і вони проводять доволі ефективні заходи зі збереження життя та здоров'я особового складу. Це показує свою дуже високу ефективність", – зауважив Сергій Ротчук.
Евакуація поранених військових та цивільних
- Українські прикордонники у районі Вовчанська провели евакуацію з поля бою та стабілізували важкопораненого побратима за рекордний час. На це витратили усього 15 хвилин.
- Тим часом росіяни не цураються бити по поранених цивільних. Так під час евакуації з Красногорівки ворог почав обстріл. Російські снаряди упали за 100 метрів від автівки, у яку сідали місцеві.
- Як зазначили у поліції, чимало мешканців Донеччини відмовляються залишати свої домівки. Вони погоджуються виїжджати лише тоді, коли зазнали поранення.