Про це сказав очільник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач.

До теми Чи вручатимуть українцям повістки за кордоном: що слід знати про нові правила військового обліку

"Ніяких хвиль мобілізації немає. У більшості випадків громадян викликають до територіальних центрів комплектування, щоб уточнити військово-облікові дані. Рішення про мобілізацію ухвалюють після висновку медичної комісії про придатність до військової служби", – сказав Горбач.

Хто потрібен для війська

За словами Горбача, якщо людина раніше не проходила служби, то вона потрапляє до навчальних центрів. Там військовозобов'язаний отримує знання з визначених спеціальностей. Після цього військовослужбовець потрапляє до військових частин на конкретні посади.

Очільник управління персоналу зазначив, що громадяни, яких мобілізують з досвідом військової служби й короткою перервою у службі, можуть одразу потрапляти до бойових військових частин. Горбач наголосив, що зараз вирішальний етап війни й захистити державу є обов'язком кожного.

Нам сьогодні потрібні фахівці як на нові зразки озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат. У першу чергу мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями, – повідомив Горбач.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • У мережу потрапило відео, як чоловіки у військовій формі приклеїли повістку на двері квартири. Адвокат Олександр Заруцький розповів, що не можна прикріпити повістку на двері й вважати, що особа її отримала.
  • В Україні затвердили повістки нового зразка.
  • Адвокат Ростислав Кравець розповів, що працівники ЖЕКу можуть законно вручити повістку.
  • Деякі військовозобов'язані можуть виїжджати за кордон. Вони можуть супроводжувати своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи.
  • Володимир Зеленський 23 січня повідомив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви особового складу. Президент зазначив, що не може розкрити деталі мобілізаційних процесів.