З такою заявою виступили ЄС, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація. Її опублікували 30 квітня.

Читайте також Уряд не чекає негативної реакції МВФ і Світового банку на звільнення Коболєва

У ній закликали керівництво України забезпечити, аби критично важливі управлінські рішення на держпідприємствах ухвалювалися відповідно до принципів корпоративного управління.

Там також відзначили, що Україна впродовж останніх років досягла значного прогресу у реалізації реформи корпоративного управління у державному секторі.

Й наголосили, що вона спрямована на забезпечення прозорості, підзвітності та незалежності. Втім, існує критична необхідність зміцнити досягнутий прогрес.

Це дозволить покращити інвестиційний клімат в Україні та залучити вкрай потрібні інвестиції приватного сектора,
– мовиться у заяві.

"Сподіваємося, що українська влада підтвердить прихильність до продовження реформ, які розблокують інвестиції, що допоможуть країні вийти з кризи", – підсумували там.

Кадрові зміни у "Нафтогазі": коротко

  • 28 квітня уряд несподівано призначив головою правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка. Він замінив на цій посаді Андрія Коболєва.
  • Водночас незалежні члени та представники держави здійснюватимуть свої повноваження у наглядовій раді до обрання та визначення нових представників.
  • Таке рішення у Кабміні пояснили незадовільною роботою наглядової ради та правління компанії за 2020 рік. Мовиться про мільярдні збитки.
  • Сам Коболєв каже, що про звільнення дізнався з новин. Він також заявив, що рішення Кабміну ставить хрест на реформі корпоративного управління.
  • Відреагували на кадрові зміни у "Нафтогазі" вже й у США. Там такі кроки Кабміну навіть назвали "маніпуляціями чинними правилами".