Однак російські пропозиції викликають значні сумніви. Про це у в ефірі 24 каналу розповів ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.
До теми Зустріч радників "Норманді" почалася у Парижі: чого очікують у Зеленського
Ведуча запитала Клімкіна, чи дійсно Україну будуть переконувати сісти за стіл переговорів з бойовиками, на що він відповів: "Це один з можливих компромісів, який розглядають європейські країни. Вчора президент Франції Емманюель Макрон сказав, що запропонує Путіну план деескалації".
Ексміністр вважає, що російські пропозиції більше схожі на підняття ставок і пропаганду.
Ніякі реальні гарантії Росії непотрібні, вона сама не вірить в ніякі гарантії. Росія порушила все, що можливо і неможливо – політичне і юридичне.
Чого хоче Путін
"Я вважаю, що нам потрібні не такі компроміси, а реальна участь в американсько-російських переговорах. Оскільки, коли наша доля, наше майбутнє обговорюється без нас – це принизливо. Навіть якщо переговори ведуть наші партнери", – зазначив Клімкін.
Читайте також Такий сценарій дуже бентежить, – Піонтковський сказав, що чекати від нормандської зустрічі
Він наголосив, що будь-які компроміси та поступки в цьому напрямку зараз аж ніяк не потрібні. Путін прекрасно розуміє, що емоційна хвиля поступок розірве країну. А дестабілізація йому і потрібна.
Чи погодиться Україна на компроміси
Ексміністр закордонних справ підкреслив, що Андрій Єрмак повинен зважати на ідеї просування так званої окупаційної ради з окупаційними адміністраціями.
Дуже багато українців піднялися проти цієї ідеї. Оскільки це фактично легалізує російські окупаційні адміністрації. Ба більше, це надає можливість Москві підтверджувати, що це внутрішній конфлікт і що насправді Москва відіграє якусь позитивну роль модератора в цьому конфлікті – "проблема насправді в Україні, ніякої російської агресії начебто немає",
– стверджує він.
Клімкін розповів, чи можливі переговори з бойовиками: дивіться відео
Що відомо про нормандську зустріч
- На ній в Парижі зустрілись політичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії.
- США заявили, що готові підтримати відновлення нормандського формату. Але брати участі у ньому не будуть.
- У німецьких ЗМІ почали поширюватись заяви про те, що президент Франції хоче запропонувати Україні провести переговори з бойовиками.
- Однак в Офісі Президента спростовують інформацію про те, що під час зустрічі такі переговори відбудуться.