Як пише авторитетне американське видання The Washington Post, після того як 9 жовтня Ніккі Гейлі оголосила, що покидає пост постійного представника США при ООН за цю посаду розгорнеться неабияка боротьба.

Читайте також: Відставка Ніккі Гейлі: ЗМІ назвали ім'я кандидатів на пост посла США в ООН

Автор матеріалу, політичний оглядач Джош Рогін зазначає, що таким чином відбувається змагання "не лише за посаду, але й за більший вплив і контроль на зовнішньополітичному напрямі США".

Битва лише розпочинається, і її результат покаже, хто отримає можливість впливати на процес формування зовнішньої політики впродовж наступних двох років президентства Трампа,
– зазначає оглядач.

Серед ймовірних кандидатів на посаду наступного представника США в ООН називають екс-заступницю радника з питань національної безпеки Білого дому Діну Пауелл.

"Вона є близькою до Джареда Кушнера (зятя Дональда Трампа – ред.), Іванки Трамп та інших впливових осіб, яких називають "демократизацією західного крила" Білого дому (тобто офісу безпосередньо президента). Вона має досвід керівної роботи в компанії Goldman Sachs, в Державному департаменті, і має підтримку тих, хто прагне більш дружньої і ліберальної зовнішньої політики", – зазначає Джош Рогін.

Читайте також: Трамп може зустрітися з Путіним: про що говоритимуть

Прізвища ймовірного кандидата від табору "республіканських яструбів" поки невідомо. За даними The Washington Post, його просуватиме нинішній радник Трампа з питань нацбезпеки Джон Болтон, який зміцнює свій вплив на процес прийняття рішень щодо призначення персоналу команди з нацбезпеки.

У кріслі на засіданнях Радбезу ООН він хоче бачити консервативного "яструба", який відповідатиме планам продовжувати власний курс зовнішньої політики США.

"Заміна Гейлі – це продовження боротьби між Болтоном та іншими фракціями, які протистоять його консервативній зовнішній політиці", – зазначає видання.

9 жовтня Ніккі Гейлі, яка була представником США в ООН з січня 2017 року, під час зустрічі з Дональдом Трампом у Білому домі оголосила йому про свою відставку. Виконання своїх обов'язків вона продовжить до кінця року.