Захист обвинуваченого просив суд не продовжувати арешт для свого підзахисного. А адвокат потерпілої сторони наполягав на подовженні терміну перебування співробітника УДО у СІЗО.

Дивіться також "З ними поводилися вкрай ганебно": у ДПСУ розповіли про стан визволених з полону прикордонників

Загрожує довічне

Прокурор зазначила, що у разі призначення альтернативного запобіжного заходу, військовий може переховуватися від слідства. Адвокат сім'ї загиблого підлітка теж вважає, що існує ризик втечі обвинуваченого від правосуддя. За словами юриста, чоловікові загрожує довічне ув'язнення, а тому власне він може спробувати уникнути відповідальності у разі звільнення його з-під варти.

Натомість, адвокат військового вважає продовження арешту необгрунтованим. Він наголосив, що той раніше не був судимий, не притягався до кримінальної відповідальності, одружений і має місце проживання. А тому, на думку захисту, ризики щодо можливої втечі є надуманими.

Зрештою, Шевченківський районний суд вирішив залишити під вартою обвинуваченого ще на 2 місяці. У СІЗО той перебувати до 1 серпня без права внести заставу.

Родина вбитого Максима вимагає найсуворішого покарання для винуватця. Батько підлітка заявив, що не подаватиме цивільного позову щодо матеріального відшкодування через загибель сина. "Нам потрібне пожиттєве покарання", – наголосив чоловік.

Біля будівлі суду сьогодні зібралися також однокласники та друзі підлітка. Вони прийшли з плакатами та фотографіями загиблого.

Наступне засідання у справі відбудеться 18 червня.

Загибель підлітка на фунікулері: що відомо

  • У Києві увечері, 7 квітня, 16-річний Максим Матерухін разом із друзями піднімався на фунікулері. Разом із хлопцями у кабінці їхав 30-річний військовий Управління державної охорони України Артем Косов.
  • Чоловік перебував у нетверезому стані. Він спитав Максима, чи готовий той віддати Батьківщині борг. Хлопець відповів ствердно.
  • Після виходу з вагона фунікулера на верхній станції Косов штовхнув підлітка. Той впав, розбив головою скло й отримав смертельний поріз шиї. Від отриманих поранень хлопець загинув на місці.
  • Усвідомивши, що він накоїв, правоохоронець намагався врятувати підлітка. Він просив у працівниці фунікулеру джгут, однак було запізно.
  • Зловмисника затримали на місці.
  • Згодом чоловіку оголосили підозру в умисному вбивстві.
  • 9 квітня суд обрав запобіжний захід підозрюваному у вигляді тримання під вартою до 5 червня без права внесення застави.