Про це 24 Каналу розповів радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він додав, що влада заздалегідь оцінює всі ризики від такого незапланованого перекидання російських солдатів.

Читайте також Ситуація на ЗАЕС і посилення Півночі: Зеленський провів розширену Ставку

Відстежують й розуміють ситуацію

Радник голови ОП закликав українців зайвий раз не панікувати й здорово мислити. Українські військові відстежують, розуміють й аналізують ситуацію на Північному напрямку.

"Ми відстежуємо ті чи інші дії будь-кого на території Білорусі, зокрема, ПВК "Вагнера", – сказав Подоляк.

Сьогодні Україна має абсолютно ефективні розвідувальні структури. Рівень нашої розвідки набагато вищий, ніж розвідки Росії чи інших країн. До того ж Збройні Сили мають інший рівень підготовки порівняно з тим, що був до повномасштабного вторгнення, й розуміють всі ризики.

"Я не бачу тут жодного шансу для Білорусі, яка не має ніякого досвіду", – зазначив радник голови ОП.

Подоляк оцінив ризик атаки вагнерівців з Білорусі на Рівненську АЕС: дивіться відео

Вагнерівці втратили мотивацію

ПВК "Вагнера" після невдалого заколоту розгромлена, з "обнуленою" репутацією й ображена на Росію. Тож найманці Пригожина не стануть ефективним інструментом ведення військових дій в Україні.

"Психологічно вагнерівці сильно ображені на росіян. Їм немає сенсу йти воювати за Росію, маючи таку внутрішню образу", – додав Подоляк.

Що відомо про перекидання вагнерівців у Білорусь

  • У Білорусі поблизу населеного пункту Ціль (20 кілометрів від Осиповичів) зводять масштабне наметове містечко. Ймовірно, що саме там мешкатимуть вагнерівці після невдалого заколоту.
  • Журналісти показали можливий польовий табір вагнерівців у Білорусі. На фото можна побачити, що у наметах облаштовують настил, встановлюють буржуйки. Один такий намет може вміщати до 60 осіб.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов повідомив, що існує підтвердження, що до Білорусі переносять юридичну адресу та певні формальні активності ПВК.