Про це у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
Читайте також: До яких наслідків має призвести введення воєнного стану: пояснення Геращенко
Воєнний стан ввели, тому що органам державної влади і місцевого самоврядування потрібно потренуватися. Загрози від північного сусіда ніхто не відміняв. Щоб Україна була готова до відбиття можливих атак,
– наголосив він.
Також заступник міністра попросив українців не панікувати та з довірою ставитися до влади та військових.
"Якщо ви вірите нашим захисникам, які віддають найцінніше – своє життя, чому ж зараз в їх порядності та чесності засумнівалися? Прошу вас, заспокойтеся, вашому повсякденному життю нічого не загрожує", – сказав Тука.
Він також заявив, що жодної потреби вчиняти "набіги на супермаркети" через воєнний стан немає.
Досить скуповувати масло, сіль і ковбасу. Не нагнітайте!
– додав Георгій Тука.
Дивіться відео: Тука пояснив, для чого в Україні ввели воєнний стан
Нагадаємо, увечері 26 листопада Верховна Рада на екстренному засіданні ухвалила постанову про введення в Україні режиму воєнного стану. Передувало цьому рішенню агресія Росії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Згодом, Росія захопила три українських судна.
Офіційно закон про введення воєнного стану в Україні набув чинності 28 листопада.
Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України "Про правовий режим воєнного стану", а також указ президента. Аби рішення РНБО вступило в силу, за неї має проголосувати Верховна Рада. Закон про правовий режим воєнного стану передбачає низку положень щодо зміни прав і свобод громадян, однак не обов'язково всі вони будуть введені. Вичерпний перелік прав і свобод людини як громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені, та термін їх обмеження, має міститися в Указі Президента.
Воєнний стан в областях України
Що треба знати про воєнний стан в Україні: дивіться відео