Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Микола Давидюк. Він також наголосив, що попри постійні розмови про авіацію, боєприпаси для танків та артилерії, які отримує зараз наша держава є не менш важливими.

Важливо Київ не впаде, Росія не переможе: як Захід хоче підготувати Україну до контрнаступу

Чому Захід гальмує постачання Україні літаків

Водночас страх Заходу щодо використання країною-агресоркою ядерної зброї пов'язаний навіть не з ударами по Україні. Наші партнери остерігаються, що Росія може завдати удару по одній з країн Північноатлантичного альянсу.

Це велика проблема, що Захід боїться цього (ядерного удару по країнах НАТО – 24 Канал) і пригальмував питання постачання літаків,
– сказав політолог.

За його словами, наразі ж Україна може отримувати артилерію, боєприпаси, а також ремонтні бази для військової техніки. Останнє є дуже важливим пунктом, оскільки війна триває майже рік, техніку постійно треба ремонтувати і до того ж ЗСУ мають багато одиниць саме західного озброєння.

Давидюк припустив, чому партнери затягують з наданням авіації: дивіться відео

Чи стане Мюнхенська конференція каталізатором у питанні авіації

Наші дипломати здійснюють титанічну роботу під час Мюнхенської безпекової конференції, яка триватиме упродовж 17 – 19 лютого. Це не двостороння зустріч держав, де можуть вирішуватися питання надання Україні озброєння від наших партнерів, але тут можуть підігріватися майбутні потенційні постачання.

Українські дипломати намагаються дотиснути Захід та домовитися про додаткові речі. Наразі всі працюють над тим, щоб наша держава отримала максимально позитивний результат.

До речі Йде конкуренція за 3 місце щодо підтримки України: що відбувається на Мюнхенській конференції

"Це не просто конференція, це одна з найважливіших точок, де у конкретному місці у певний час вирішується майбутнє та безпекові питання. Тож Україна працює на повну", – підкреслив політолог.

Винищувачі для України: останні новини

  • Наші партнери не поспішають надавати авіацію нашій державі. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес взагалі виключив швидке постачання в Україну сучасних винищувачів. Він заявив, що наразі не мовиться про те, що Україна отримає літаки на цьому етапі війни або ж навіть через 6 місяців.
  • Натомість Європарламент ухвалив резолюцію, яка закликає надати Україні винищувачі. У Європарламенті закликали продовжувати військову допомогу та серйозно розглянути постачання в Україну відповідних винищувачів, гелікоптерів, ракетних систем, а також суттєве збільшення постачання боєприпасів.
  • Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що всередині країни розглянуть питання передачі нашій державі літаків МіГ-29. Він пояснив, що з F-16 можуть бути проблеми, оскільки для підготовки пілота необхідно чимало часу, а в України його зараз немає. Водночас з МіГ-29 українські військові вже знайомі.