Про це сайту "24" повідомив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
На думку політолога, Волкер складає ті пазли, які великі політики не можуть скласти. Приміром, говорить Давидюк, зустрілися в Нормандському форматі лідери країн: сфотографувалися, поговорили про все добре і проти всього поганого, і роз’їхалися. А технічні речі залишаються неузгодженими.
Волкер рухається на дуже великій політичній і дипломатичній швидкості. Якщо він вирішить питання введення миротворців на Донбас до кінця року – то його кандидатуру можна подавати на Нобелівську премію,
– зазначає Микола Давидюк.
Але, за його словами, в Росії сьогодні багато брудних деталей. Москва не хоче виводити свої війська, повертати Україні контроль над кордоном, платити репарацію за знищену інфраструктуру Донбасу, відповідати за вбите мирне населення. Росія хоче завершити конфлікт в обмін на легалізацію Криму. Тому завдання Волкера – все це звести до єдиного знаменника і вирішити.
Читайте також: Політолог назвав теми, які обговорюватимуть Порошенко і Волкер
Політолог вважає, що під час майбутньої зустрічі Порошенка і Волкера український президент наполягатиме на двох принципових речах. Перша – відсутність змін до Конституції щодо особливого статусу Донбасу, оскільки парламент їх не ухвалить. Друге – введення місії ООН, яка дасть можливість мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
Україна отримала підтримку ідеї миротворців від усього цивілізованого світу. Трамп, Меркель, Макрон і Трюдо підтримують такий сценарій. Навіть Путін її підтримав, хоча в деформованому вигляді. Але саме цим Захід його і взяв на гачок. Якщо Росія "за" – то будемо вирішувати, тим більше, що Кремль наполягає, що "їхтамнема",
– говорить Давидюк.
Експерт переконаний, що заяви Путіна відносно того, що на Донбасі почнеться геноцид, якщо миротворці отримають доступ до україно-російського кордону – порожні. Тому що президент РФ у режимі виборчої кампанії і втрачає своє обличчя перед росіянами.
"Позиція Путіна слабка. Він сам закликав до введення миротворців, а зараз не знає, як аргументувати, чого він відмовляється від місії. Миротворці будуть, хоча він намагатиметься вкинути туди максимум військ із країн-сателітів РФ. Але фільтрація, присутність великого озброєного контингенту дає змогу Україні випхнути за лінію кордону кремлівські війська, кавказьких найманців, бурятів, приватні армії і почати деокупацію і відновлення життя на Донбасі", – наголосив Микола Давидюк.
Нагадаємо, в Адміністрації Президента підтверджують, що Петро Порошенко має намір провести зустріч зі спеціальним представником Державного департаменту США Куртом Волкером. Джерела видання "Дзеркало тижня" повідомляють, що візит Волкера в Україну має відбутись 27 жовтня.