Обороняючи "Азовсталь", захисник України отримав поранення ноги. Згодом потрапив у полону, де провів довгих 6 місяців.

Варте уваги Вихід з "Азовсталі" та протести в Грузії: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Що допомогло зберегти дух

І за цей час йому та багатьом його товаришам доводилося докладати зусиль, щоб вижити та не зламатись у російському полоні. Допомагали у цьому, зокрема, розмови про мирне життя. Вони згадували про сім’ї, подорожі та їжу.

Розповідали один одному рецепти, уявляючи м’ясо, фрукти та запашний хліб. Я вірив, що повернусь додому і повернувся,
– розповів прикордонник.

Після повернення до України Олександр не покинув військову службу. Сьогодні військовослужбовець передає свій досвід іншим бійцям і навчає їх тактичній медицині.

Олександр сьогодні навчає побратимів / Фото ДПСУ
Олександр сьогодні навчає побратимів / Фото ДПСУ

Повернення захисників "Азовсталі" додому у 2023 році

  • Напередодні Нового року, 31 грудня 2022, українці отримали чудову звістку про масштабний обмін полоненими. Тоді додому повернулися 140 захисників нашої держави. Серед них були й захисники "Азовсталі" і навіть легендарний звідти пес Адік.
  • Уже через декілька днів, 8 січня, вперше у 2023 році Україна повернула з полону ще пів сотні захисників. Тоді з полону вдалось визволити офіцерів, рядових та сержантів.
  • Наступний обмін відбувся через місяць, 16 лютого. Україні вдалось повернути з російського полону 100 військових та 1 цивільного, серед яких були оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з "Азовсталі".
  • Останній масштабний обмін відбувся 7 березня, коли додому повернулися 130 українців. Серед них були герої "Азовсталі", Бахмута та Соледара, більшість з яких мають важкі поранення.