Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.

Читайте також: Польська газета оприлюднила інтерв'ю із ватажком бойовиків: деталі скандальної розмови

Як зазначає експерт, цим кроком офіційний Київ також хоче не дати росіянам зайвий привід казати, що ми порушуємо "Мінськ-2". Але, по-перше, Кремлю аргументи не потрібні, щоб захоплювати чужі території. По-друге, санкції проти Росії вводили за анексію Криму і окремо за Донбас, але насправді – за збитий росіянами "Боїнг-777". І можуть скасувати не тому, що Україна не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

Європейці можуть скасувати санкції через друзів Путіна в ЄС. Тим, хто хоче торгувати з Росією і отримувати надприбутки від газу, все одно, що десять тисяч українців убито Кремлем,
– вважає Хара.

Також, на його думку, ухвалення цього закону не вплине на рішення про введення місії ООН на Донбас чи проведення так званих виборів в ОРДЛО.

"Закон не впливає ні на проведення так званих виборів ватажків в ОРДЛО, ні на введення місії ООН. Це все елементи тактики Путіна. Якщо Росія хотіла б припинити конфлікт, то місія ООН не потрібна. Кремль цим грає, робить вигляд, що є дипломатичний і переговорний процес. Місія їм не вигідна, тому що в Кремлі вважають, що час на їхньому боці, і вони можуть розхитати європейців і американців. Або Україна завалиться, оскільки у нас внутрішні суперечності і корумпована влада, яка не відповідає викликам часу війни", – говорить Олександр Хара.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада продовжила термін дії Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" до кінця 2019 року. За поправку до закону, який продовжив дію цього закону до 31 грудня 2019 року, проголосували 245 народних депутатів, проти – 62, 10 – утримались, ще 48 не голосували.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Україна повинна продовжити дію Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", інакше ризикує опинитися у невигідній ситуації.

Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Також, згідно з законом, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.