Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, прокоментувавши роботу системи "Залізний купол". Ця система – не той засіб, який був би потрібним Україні.
До теми Як працює "Залізний купол" в Ізраїлі: вражаюче відео
Чи ефективно "Залізний купол" відпрацював в Ізраїлі
Як наголосив Коваленко, "Залізний купол" – досить "примхлива" система, яку було б складно інтегрувати Україні. До прикладу, навіть Сполучені Штати не змогли повністю його інтегрувати.
Загально можна сказати, що з ним було б більше клопоту, ніж користі. Там є свої питання – інтеграція в загальну систему ППО, взаємодія тощо. Навіть у США не змогли повноцінно інтегрувати "Залізний купол", щоб він злагоджено працював із ППО США,
– зауважив Коваленко.
Хоча Україна зараз має унікальну систему ППО у світі. Тут вдалося поєднати абсолютно різні ЗРК і успішно налагодити процес збиття ворожих повітряних цілей.
Дивіться розмову з Олександром Коваленком на ютубі 24 Каналу
"Залізний купол" непогано себе продемонстрував проти ворожих ракет ХАМАС. Ці снаряди – примітивні, хоча терористи намагаються їх вдосконалювати. Та й ракет було кілька тисяч.
"Залізний купол" непогано відпрацював для свого рівня. Не ідеально, але непогано. Вони збили більшість снарядів. Звісно, прориви були. Але будь-яка ППО не дає 100% гарантії збиття повітряних загроз,
– розповів Коваленко.
"Залізний купол": коротко
- Ізраїль використовує системи ППО "Залізний купол" для захисту від ракет, які запускають терористи.
- Керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут раніше розповів детальніше про роботу "Залізного купола". Він є лише елементом більшої системи протиповітряної оборони Ізраїлю.
- У виданні The New York Times наголосили, що атака ХАМАС на Ізраїль стала справжнім викликом для тамтешньої розвідки. Терористи буцімто змогли заглушити "Залізний купол".