США хочуть допомогти Білорусі бути суверенною державою, про це заявив держсекретар США Майк Помпео після переговорів з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, пише видання "БелТа".

Знайте більше: Історичний візит Помпео в Білорусь: жарти про диктатуру і майбутні відносини

Помпео зазначив, що звернутись у цьому питанні до Сполучених Штатів – "все, що потрібно Білорусі".

Наші виробники енергоресурсів готові забезпечити вас необхідною нафтою на 100% за конкурентними цінами. Ми найбільші виробники енергоресурсів у світі. І все, що вам потрібно – звернутися до нас,
– заявив Помпео.

Чому Росія та Білорусь сперечаютьс через нафту

Ситуація з російською нафтою у Білорусі схожа із історію з російським газом в Україні. Контракт на постачання закінчувався 1 січня 2020 року, а сторони не могли дійти згоди у низці питань.

  • Олександр Лукашенко навіть погрожував Росії обмеженням обсягів транзиту російської нафти територією Білорусі. Білоруського лідера обурює пропозиція Росії купувати нафту за цінами, вищими від світових.

Важливо! 3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі. Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з Путіним щодо нових контрактів, однак після цього доручив знайти альтернативні джерела сировини.

  • Згодом Росія припинила постачати Білорусі нафту, але це протривало лише декілька днів. Остання змогла домогтися лише того, аби не платити премії постачальникам.
  • Зазначимо, білоруський президент вже заявляв про бажання залучити до цього США або Саудівську Аравію, які є чи не найбільшими конкурентами Росії на нафтовому ринку.
  • Однак експерти допускають, що білоруський лідер вдався до банального шантажу, аби вибороти для своєї держави кращі умови.

Дивіться також: Нас раком поставили: Лукашенко знову поскаржився на Росію через нафтовий конфлікт – відео

Однак до Білорусі 26 січня надійшла перша партія нафти з Норвегії після зупинки постачання з Росії. Раніше білоруські нафтопереробні комплекси закупили 80 тисяч тонн нафти у Норвегії.