Перспектива у цьому питанні все ж є. Політолог Тарас Семенюк розповів 24 Каналу, що є два способи, як можна перерозподілити заморожені активи Росії для відбудови України.

Рекомендуємо переглянути Не санкції, а механізм податку: як зменшити доходи росіян від нафти

Які є види заморожених російських активів

За кордоном є понад 3 мільярди заморожених російських активів. Є певні процедури для передачі заморожених активів на користь іншої країни.

На Заході ніколи не зраджують цінності про повагу до приватної власності. Щоб запосягти на приватну власність (якою є заморожені активи – 24 Канал), має бути рішення суду. А щоб суд ухвалив таке рішення, мають бути відповідні докази,
– зазначив Тарас Семенюк.

Російські активи розділяють на дві частини: суверенні активи Росії як держави та приватні активи. До певної міри простіше працювати із приватними активами, якщо вони арештовані за рішенням суду. Справа з державними суверенними активами є набагато складнішою.

"Не всі країни в Європейському Союзі готові працювати настільки проти Росії, щоб розпродувати їхні активи. Тому Європа і США потребували певного часу, щоб знайти процедуру та правила, за якими ці активи можуть перерозподілити для України", – пояснив політолог.

Тарас Семенюк про складність передачі російських активів Україні: дивіться відео

Чому заморожені активи досі не передали Україні

Станом на сьогодні є два способи, як передати Україні заморожені кошти росіян.

  • продаж активів та передача коштів Україні;
  • передача самих активів (заводи, підприємства, літаки) Україні.

У другому випадку, компанії передаються в управління. Тобто вони продовжують працювати, як і раніше, але прибуток з цих активів не йде до Росії чи конкретним олігархам, а на допомогу Україні.

Те, що це відбувається довго, пояснюється різницею між варварами та цивілізованими людьми. Є певні правила та процедури, і цивілізовані люди дотримуються цих правил. Не винен – поки суд не винесе такий вирок,
– наголосив Семенюк.

Сила закону є пріоритетом для цивілізованих країн. Тож це необхідно поважати та зрозуміти, чому певні процедури можуть відбуватися не так швидко, як нам би цього хотілося.

Передача заморожених активів Росії для України: останні новини

  • Європейський Союз планує спрямувати прибутки від заморожених російських активів для відбудови України. Водночас Європа висловлює стурбованість через ризики для євро. Зокрема, у Центробанку наголошують, що потрібно бути дуже обережними з передачею російських активів, адже це може вплинути на статус євро як безпечної валюти.
  • Тим часом у Конгресі США внесли законопроєкт про конфіскацію активів Росії для відновлення України. Зокрема, згідно із законопроєктом мають скасовуватись обмеження в 500 тисяч доларів на адміністративну конфіскацію активів, які належать російським олігархам чи тим особам, що допомагають Росії. Процедура арешту російських активів має значно пришвидшитись.
  • Крок на зустріч Україні зробили й у Чехії. Чеський уряд ухвалив законопроєкт, відповідно до якого після внесення до списку санкцій організації, усі її активи заморожуються. Мовиться про структуру, яка займається управлінням російськими об'єктами нерухомості за кордоном.